wishlist

Raktár lista

wishlist del
A lista sorrendje módosítható Drag & Drop -al!
HU | EN

HÍREK

HERMAN MILLER - MI A TITOK A SIKER MÖGÖTT?

HERMAN MILLER - MI A TITOK A SIKER MÖGÖTT? Irodabútor,HermanMiller,mi, a, titok, a, siker, mögött?, innováció, ergonómia, kutatás, új, modern, anyagok, formák, design,  prémium, kategóriás, székek

Herman Miller


Mi a titok a siker mögött?


A történet több mint 100 évre nyúlik vissza, amikor 1905-ben megalakult a Star Furniture, majd 1923-ban D. J. De Pree megvásárolta a céget Herman Miller nevű apósa segítségével. Azóta ez a név a világ minden pontján ismertté vált, hiszen a Herman Miller több mint egy bútorgyár: innovatív megoldásaikkal olyan élet- és munkateret alakítanak ki az emberek számára, amelyekben a lehető legtöbbet tudják kihozni magukból, ahol örömmel élnek és dolgoznak.
Magyarországon az Europa Design a Herman Miller legrégebbi hivatalos forgalmazója.

A Herman Miller sikere a kezdetektől napjainkig az innováción alapul: már az 1930-as években a gazdasági válság hatására felismerték, hogy változásra, új anyagokra és formákra van szükség az irodai környezetben. A világ neves tervezőinek bevonásával megújították az irodai belső tereket és megteremtették a modern bútorcsaládokat. A Herman Miller azóta a világ legjobb és legnevesebb designereivel működik együtt, néhány nagy név a híres tervezők közül: George Nelson, Charles and Ray Eames, Isamu Noguchi, Alexander Girard, Isamu Noguchi, Robert Propst, Bill Stumpf, Don Chadwick, Ayse Birsel, a Studio 7.5, Yves Béhar vagy Doug Ball.
A cég magáénak tudhat szinte minden neves design díjat, néhányat több alkalommal is elnyert.  
A Herman Millernél a design, a valódi értelmezésnek megfelelően nem csak az esztétikumot jelenti, hanem azt is, hogy a tervezés már a termékfejlesztés első lépéseitől megjelenik. A kiindulópont minden esetben a leendő felhasználó igényeivel kezdődik, ami nem korlátozódik a fizikai szükségletekre, hanem figyelik a viselkedést, milyen motivációk állnak az egyes mozdulatok és testtartások mögött a munkavégzés során.



A cég komoly hangsúlyt fektet a kutatásra, hogy termékeik valóban a maximális ergonómiát és innovációt képviseljék. Ehhez nagyon fontos, hogy ismerjék a modern irodákkal szemben támasztott elvárásokat és kihívásokat, melyekre képesek megoldásokat kínálni. 

1958-ban született meg Eames azóta világhírű Alu székcsaládja.
1964-ben született meg az Action OfficeR, amely elválasztó panelekkel határolt irodabútoraival átalakította az irodai tereket. Megszületett az „open office”, továbbfejlesztett változatában ma is az egyik leggyakrabban használt irodatér.
1970-ben kezdte el a Herman Miller a prémium kategóriás irodaszékek gyártását.

Az Aeron első változata forradalmasította az irodaszékeket 1994-ben, hiszen nem egyszerűen az emberek ülésmódját változtatta meg, hanem a gondolkodásmódjukat, hogy milyen is legyen egy irodaszék. Tervezői, Bill Stumpf és Don Chadwick igazán korszakalkotó irodaszéket hoztak létre, amelynek ergonómiai megoldásai kiállták az idő próbáját.
Az Aeron székben jelent meg az első hálós, légáteresztő ülőfelület: a Pellicle légáteresztő szövettel a Herman Miller búcsút mondott az irodaszékeknél addig használt habnak és szivacsnak. A szabadalmaztatott háló természetesen idomul a test körvonalaihoz, egyenletesen elosztva a testsúlyt a háttámla és az ülőfelület között, segítve a vérkeringést.
PostureFit deréktámasz a helyes gerinctartásért: 2002-ben Brock Walker, az emberi vázszerkezet rendellenességeinek specialistája megállapította, hogy a gerinc helyes tartása a medence helyes pozícióján múlik. Ha a medence elfordul, hátrabillen,a gerinc alakja megváltozik. Abban az esetben,amikor a medence előre fordul,a gerincoszlopban megjelenik a kétszeres S görbület, hasonlóan az álló pozícióhoz. Bill Stumpffal, a szék egyik tervezőjével  Dr. Walker megalkotta a PostureFit deréktámaszt, hogy a medence hátrabillenését megakadályozza. Azóta ez a Herman Miller székek egyik legfőbb ergonómiai jellemzője.


Living Office – a Herman Milller több mint egy bútorgyártó cég, sokkal inkább stílust, valamint élet- és munkateret teremt. Ezt támasztja alá a Living Office filozófiája, amelynek segítségével különböző zónákra osztható az irodatér a specifikus tevékenységek és munkafolyamatok függvényében. A Living Office 10 fő zónát határoz meg az irodában, amelyek között az egyéni fókusz munka éppúgy helyet kap, mint a kommunikáció több formája.
Az „Élő Iroda” program az új munkakultúra tudományos vizsgálatán alapuló gyakorlati megoldásokat ad a munkafolyamatok, eszközök és terek újraértelmezése által.
A Living Office az ergonómiailag megfelelő designnal segít a felhasználók egészségének megőrzésében és a komfort biztosításában.
A Herman Miller élen jár a környezetvédelemben és a fenntarthatóságban.
A Herman Millernek a következő 10 évre készült fenntarthatósági, „Eartright” stratégiája 3 alapelvvel kezdődik: átláthatóság, a termék élő anyag, legyünk együtt zöldebbek. Ez jelenti a termékek ésszerű felhasználását, az öko-designt és egy közösségközpontú szemléletet.


A 1990-es években a Herman Miller William McDonough építésszel létrehozta a Design for Environment protokollt, amely a következő lényeges pontokat tartalmazza:

  • Milyen vegyi anyagokat tartalmaznak a termékeink és melyek a legbiztonságosabbak?
  • Szétszerelhetők-e a termékek az életciklus végén és újrahasznosíthatók-e az egyes alkatrészek?
  • A termékek újrahasznosított anyagokból készülnek-e és a végén a végtermék is újrahasznosítható?
  • LCA – az egész életciklusra nézve optimalizált a termék?

Sok terméknek van fenntarthatósági tanúsítványa, mint pl. az Indoor Advanteg Gold, a Cradle to Cradle és az FSC.
Az Indoor Advantage Gold minősítés a vegyi anyagok alacsony kibocsátását tanúsítja, hozzájárulva a megfelelő levegő minőséghez.
A Furniture Industry Research Association (FIRA) több ergonómiai díjat ítélt nekik, és a Herman Miller munkaszékek rendelkeznek az EN-1335 (Part1), 2000 minősítéssel.
A 12 év garancia biztosításához termékeiket több milliószoros tesztelésnek vetik alá.
A termékek kézi szerszámmal szétszedhetők.
A termékek nagymértékben újrahasznosíthatók, az Aeron szék 98 %-ban.
A termékek megfelelnek a LEED, BREEAM, SKA és WELL minősítéseknek.
2010 május óta a Herman Miller 100%-ban megújuló elektromos energiát használ a gyártáshoz.
A nemzetközi központ BREEAM minősített.
Az ISO9001 minősítés biztosítja a hatékonyságot és a hulladék mennyiségének csökkentését.



CIKK AJÁNLÓ


ARKKI – KREATÍV OKTATÁS – JÁTÉKOS TANULÁS

Arkki – kreatív oktatás – játékos tanulás építészet,gyerekek,arkki,alkotás,tanulás,gyerekprogram,fejlesztés,oktatás,készségfejlesztő,kreatív,iskola
Az Arkki készségfejlesztő és kreatív iskoláját 1993-ban...
2023-12-04

COLONNADE IRODA REFERENCIÁNK AZ ÉV IRODÁJA...

Colonnade iroda referenciánk Az Év Irodája Verseny győztesei között! EuropaDesign, Colonnade, AzÉvIrodája, AzÉvKözépvállalatiIrodája, győztes, officedesign,,designfurniture,Pedrali,Sits,Hay,Arper
A nyertes koncepció: esztétikus, harmonikus, természetközeli, olyan...
2024-04-22

ELINDULT A KÖZÖNSÉGSZAVAZÁS A LOSZ ÉV...

Elindult a közönségszavazás a LOSZ ÉV Lakberendezője 2023 pályázaton!
A LOSZ ÉV Lakberendezője 2023 kiemelt támogatója az Europa Design!Az...
2023-12-01

EHHEZ AJÁNLJUK



Anna Corporate SF1407 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Anna Corporate SF1407

termék raktárlista

Classic + Sitland
termék információ
termék raktárlista

Classic +

termék raktárlista
# Sitland Nincs

Blade X Alea
termék információ
termék raktárlista

Blade X

termék raktárlista
# Alea Nincs

Viva Actiu
termék információ
termék raktárlista

Viva

termék raktárlista
# Actiu Nincs

Alya Executive SO1471 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Alya Executive SO1471

termék raktárlista

Tknike Office Bench Akaba
termék információ
termék raktárlista

Tknike Office Bench

termék raktárlista
# Akaba Nincs

Noom Actiu
termék információ
termék raktárlista

Noom

termék raktárlista
# Actiu Nincs

On Wilkhahn
termék információ
termék raktárlista

On

termék raktárlista

REFERENCIÁK

RSM

RSM

LAURUS IRODAHÁZ

Laurus irodaház

EGIS

Egis

COLONNADE...

Colonnade Insurance S.A. Magyarországi Fióktelepe

TEVA...

TEVA Gyógyszergyár Zrt.

ZAI VIKTÓRIA

Zai Viktória

SEMMELWEIS...

Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar

OFFICE GARDEN...

Office Garden IV.

OKTOGON...

Oktogon Irodaház

DRIVING CAMP

Driving Camp

A WELL 11 FEJEZETE

The WELL Air concept aims to ensure high levels of indoor air quality across a building’s lifetime through diverse strategies that include source elimination or reduction, active and passive building design and operation strategies and human behavior interventions.

A WELL Air koncepciójának célja a magas minőségű beltéri levegő biztosítása az épület teljes élettartama alatt különböző stratégiák felhasználásával melyek magukban foglalják a káros anyagok levegőbe jutásának megszüntetését vagy csökkentését, az aktív és passzív épülettervezést és üzemeltetést, valamint az emberi tevékenységek által történő beavatkozások optimalizálását.

The WELL Water concept covers aspects of the quality, distribution and control of liquid water in a building. It includes features that address the availability and contaminant thresholds of drinking water, as well as features targeting the management of water to avoid damage to building materials and environmental conditions.

A WELL Water koncepciója az épületen belüli vízellátás minőségét, elosztását és ellenőrzését fedi le. Foglalkozik az ivóvíz rendelkezésre állásával illetve szennyezettségével csakúgy, mint a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel, így kihatással van az építőanyagok minőségére illetve a környezeti körülményekre is.

The WELL Nourishment concept requires the availability of fruits and vegetables and nutritional transparency and encourages the creation of food environments where the healthiest choice is the easiest choice.

A WELL Nourishment koncepciója az épületet használók számára a friss zöldségek és gyümölcsök elérhetőségét és az épületen belül kínált táplálékoknak az átláthatóságát tűzi ki célul. Olyan környezet kialakítását támogatja, ahol az egészséges választás a legegyszerűbb választás.

The WELL Light concept promotes exposure to light and aims to create lighting environments that are optimal for visual, mental and biological health.

A WELL Light koncepció a természetes fény jelenlétét támogatja, a látási, mentális és biológiai egészség számára optimális világítási feltételek meglétére törekszik.

The WELL Movement concept promotes movement, physical activity and active living and discourages sedentary behaviors through environmental design strategies, programs and policies.

A WELL Movement koncepciója elősegíti a mozgást, a fizikai aktivitást, az aktív életet és elriaszt az ülő életmódtól a környezet megfelelő tervezésével, a különböző programokkal és irányelvek bevezetésével.

A WELL Thermal Comfort koncepció célja a produktivitás elősegítése és az ideális hőkomfort kialakítása az épület minden használója számára továbbfejlesztett hűtő-, fűtő rendszerek betervezésével, működtetésével és a rendszer személyre szabhatóságával.

A termikus kényelmet úgy definiálhatjuk, mint „az az állapot, amely kifejezi a termikus környezettel való elégedettséget és azt szubjektív értékelés alapján minősíti”. Szervezetünkben az állandó hőmérsékleti kényelmet a homeosztázis egyik területe a hőszabályozás biztosítja, mellyel egy élőlény bizonyos határok között fenntartja a testhőmérsékletét a környezeti hőmérséklet változása ellenére. Kiegyensúlyozza a hőnyereséget és a hőveszteséget annak érdekében, hogy a test belső hőmérséklete az optimális tartományban, 36-38 ° C (97-100 ° F) maradjon, ezt a hipotalamusz szabályozza.

The WELL Sound concept aims to bolster occupant health and well-being through the identification and mitigation of acoustical comfort parameters that shape occupant experiences in the built environment.

A WELL Sound koncepciójának célja az épületet használók egészségének és jólétének erősítése az akusztikai paraméterek javításával, hogy az épített környezetben tartózkodók is megtapasztalják az akusztikai kényelem előnyeit.

The WELL Materials concept aims to reduce human exposure to hazardous building material ingredients through the restriction or elimination of compounds or products known to be toxic and the promotion of safer replacements. Compounds known to be hazardous to the health of occupational workers and/or known to bioaccumulate or aggregate in the environment are also restricted and in some instances not permitted.

A WELL Materials koncepciója az emberek egészségét védi, az építőanyagokban fellelhető károsanyagok csökkentésével vagy teljes kiküszöbölésével és a megfelelő helyettesítő anyagok népszerűsítésével. Az egészségre veszélyes vegyületek felhasználását szintén szabályozza a WELL.

The WELL Mind concept promotes mental health through policy, program and design strategies that seek to address the diverse factors that influence cognitive and emotional well-being.

A WELL Mind koncepciója a mentális egészség elérését olyan rendelkezésekkel, programokkal és design stratégiákkal támogatja, melyeknek célja a kognitív és érzelmi jóllét kialakulásához való hozzájárulás.

The WELL Community concept aims to support access to essential healthcare, workplace health promotion and accommodations for new parents while establishing an inclusive, integrated community through social equity, civic engagement and accessible design.

A WELL Community koncepció célja, hogy támogassa az alapvető egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, a munkahelyi egészségfejlesztést és a szülők munkába való visszatérését, miközben befogadó, integrált közösséget hoz létre a társadalmi igazságosság, a polgári részvétel és a hozzáférhető formatervezés révén.

Innovation features pave the way for projects to develop unique strategies for creating healthy environments.

A WELL Innováció fejezete a projektek útját segíti, hogy egyedi és innovatív stratégiák kidolgozásával megteremtsék az egészséges környezetet.


olvass tovább...