A Well Certification egy nemzetközileg elismert minősítési rendszer, amely az épületek és munkakörnyezetek egészségügyi és jólléti szempontok alapján értékeli. A Well Certification célja a környezet és az ember közötti összhang megteremtése. A Well Certification elismerés a munkahelyeknek és épületeknek, hogy magas szintű egészségi és jólléti standardokat valósítanak meg a felhasználóik számára.
A Well Certification rendszer 11 alappontból áll, amelyek kiemelkedő szerepet játszanak az épületek és munkakörnyezetek egészségének és jóllétének biztosításában. Ezek közé tartozik a levegőminőség, a vízminőség, a táplálkozás, a fény- és hangkörnyezet, a fizikai aktivitás, a hőmérséklet, a mentális egészség támogatása, a közösségépítés, az anyaghasználat és az innováció. Az 11 pont rendszere olyan intézkedéseket tartalmaz, amelyek elősegítik a fenntartható és egészséges munkakörnyezetet a dolgozók számára.
Levegő
A WELL Air koncepciójának célja a magas minőségű beltéri levegő biztosítása az épület teljes élettartama alatt különböző stratégiák felhasználásával melyek magukban foglalják a káros anyagok levegőbe jutásának megszüntetését vagy csökkentését, az aktív és passzív épülettervezést és üzemeltetést, valamint az emberi tevékenységek által történő beavatkozások optimalizálását.
Víz
A WELL Water koncepciója az épületen belüli vízellátás minőségét, elosztását és ellenőrzését fedi le. Foglalkozik az ivóvíz rendelkezésre állásával illetve szennyezettségével csakúgy, mint a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel, így kihatással van az építőanyagok minőségére illetve a környezeti körülményekre is.
Étkezés
A WELL Nourishment koncepciója az épületet használók számára a friss zöldségek és gyümölcsök elérhetőségét és az épületen belül kínált táplálékoknak az átláthatóságát tűzi ki célul. Olyan környezet kialakítását támogatja, ahol az egészséges választás a legegyszerűbb választás.
Fény
A WELL Light koncepció a természetes fény jelenlétét támogatja, a látási, mentális és biológiai egészség számára optimális világítási feltételek meglétére törekszik.
Mozgás
A WELL Movement koncepciója elősegíti a mozgást, a fizikai aktivitást, az aktív életet és elriaszt az ülő életmódtól a környezet megfelelő tervezésével, a különböző programokkal és irányelvek bevezetésével.
Hőérzet
A WELL Thermal Comfort koncepció célja a produktivitás elősegítése és az ideális hőkomfort kialakítása az épület minden használója számára továbbfejlesztett hűtő-, fűtő rendszerek betervezésével, működtetésével és a rendszer személyre szabhatóságával.
Hanghatás
A WELL Sound koncepciójának célja az épületet használók egészségének és jólétének erősítése az akusztikai paraméterek javításával, hogy az épített környezetben tartózkodók is megtapasztalják az akusztikai kényelem előnyeit.
Anyaghasználat
A WELL Materials koncepciója az emberek egészségét védi, az építőanyagokban fellelhető károsanyagok csökkentésével vagy teljes kiküszöbölésével és a megfelelő helyettesítő anyagok népszerűsítésével. Az egészségre veszélyes vegyületek felhasználását szintén szabályozza a WELL.
Szellemi jólét
A WELL Mind koncepciója a mentális egészség elérését olyan rendelkezésekkel, programokkal és design stratégiákkal támogatja, melyeknek célja a kognitív és érzelmi jólét kialakulásához való hozzájárulás.
Közösség
A WELL Community koncepció célja, hogy támogassa az alapvető egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, a munkahelyi egészségfejlesztést és a szülők munkába való visszatérését, miközben befogadó, integrált közösséget hoz létre a társadalmi igazságosság, a polgári részvétel és a hozzáférhető formatervezés révén.
Innováció
Az WELL Innovation fejezete a projektek útját segíti, hogy egyedi és innovatív stratégiák kidolgozásával megteremtsék az egészséges környezetet.