wishlist

Raktár lista

wishlist del
A lista sorrendje módosítható Drag & Drop -al!
HU | EN

HÍREK

AZ ÉV LAKBERENDEZŐJE 2019: SALLAK ANDREA

AZ ÉV LAKBERENDEZŐJE 2019:  SALLAK ANDREA Irodabútor,Év, Lakberendezője, 2019, SallakAndrea, Funkcionális, férfilakás, Budán

Az Év Lakberendezője 2019:  Sallak Andrea


A „LOSZ ÉV Lakberendezője 2019” díjat február végén Sallak Andrea vehette át „Funkcionális férfilakás Budán” című munkájáért.


Az idén 25. alkalommal átadott szakmai elismerés több szempontból is jubileumi, hiszen Andrea 20 éve kezdte el lakberendezői munkáját, miután elvégezte a Junior Lakberendező Iskolát, majd annak mesterszakát. A lakberendezés mellett sokrétű szakmai tevékenységet folytat, pár éve az Otthon Magazin művészeti vezetője volt és a mai napig publikál benne, 2000 óta rendszeres rovata van a Nők Lapjában, és oktat is a Stílusházban.

A díjazott munka kitűnő összegzése Andrea eddigi szakmai tapasztalatának, amelynek fontos része az ügyfeleivel folytatott kommunikáció, a ráhangolódás a feladatra. „Az első találkozás az igények pontos megértéséről szól, amelynek alapján fel tudok vázolni egy koncepciót. Fontos, hogy sosem erőltetem rá a saját elképzeléseimet az ügyfeleimre, hanem meghallgatom őket, a megfelelő irányba terelgetem a vágyaikat, formába öntöm az elképzeléseiket, segítek eligazodni a stílusok, anyagok, színek forgatagában.” – emelte ki Andrea. „Én elsősorban lakásokat és magánházakat tervezek, ezeknél a cél minden esetben, hogy olyan otthonban éljenek a megrendelőim, amelyben jól érzik magukat. A sikeres végeredményhez elengedhetetlen a kölcsönös bizalom és az empátia. A nyertes lakás tulajdonosát, egy egyedülálló férfit már korábban is ismertem, 10 éve lakott a konyha-étkező- nappaliból, hálóból, dolgozóból és fürdőből álló 98 négyzetméteres budai lakásban. Pontos elképzelései voltak arról mit szeretne, de nem látta ezeket teljes egységben és nem tudta, hogy öntse formába. Mivel informatikával foglalkozik és hobbija a zene, mindent otthon csinál, úgy érezte nincs elegendő helye a munkához, zenéléshez, mozgáshoz, kikapcsolódáshoz. A funkciók megfelelő elhelyezéséhez és a térérzet megnöveléséhez kivettük az összes falat, egybenyitottuk a tereket, így teljesen átlátható lett a lakás. Egyedül a bejáratnál az előszobából nyílik egy zárt vécé és egy kis tároló. A hálószobát a nappalitól egy glettelt beton hatású pengefal választja el, a fürdõszoba pedig üvegfallal kapcsolódik a hálóhoz. A lakás hangsúlyos eleme a konyhasziget, amely mellett a tulajdonos legtöbbször dolgozik, de a borozgatások és étkezések helyszíne is, amelyben egy borhűtő és rengeteg tároló hely is található.  Mivel sok könyvet kellett elhelyezni, a dolgozó sarok könyvespolcokkal határolt. Az igényes berendezés az irodai széknél is megjelenik, az íróasztal mellett a világ egyik legjobb, a Herman Miller Embody széke kapott helyet, amely még 24 órás használat mellett is kényelmes és az egész testnek megfelelő ülést nyújt, ami egy informatikusnál elengedhetetlen. Sõt a székbõl a szintetizátor is elérhető, így a hobbi is egy karnyújtásnyira van. Az otthoni munkavégzés mellett a mozgásra is lehetőség van a nappaliban elhelyezett szobabiciklin, sőt a 6 méter hosszan elnyúló tolóajtós gardróbszekrény egy kerékpárt is magában foglal. Továbbá itt található a szerver és a tulajdonos által fejlesztett automatikus vezérlőegység is, amely hangvezérléssel szabályozza a helyi világítótesteket, a színüket, színhőmérsékletüket és fényerejüket. A férfias, többnyire szürke-fekete-fehér tónusú lakást oldja és otthonosabbá teszi a több helyen megjelenõ zöld szín és a viaszkezelt diófa parketta.”

  

A LOSZ Év Lakberendezője zsűrijét idén is neves szakemberek alkották – dr. Bálint Imre Ybl díjas építész, Szenes István Ybl díjas belsőépítész, dr. Slézia józsef művészettörténész, Ebedli Gyula belsőépítész és Pozsonyi József belsőépítész -, akik legfőbb szempontként az eredetiséget, kreativitást, funkcionalitást és színharmóniát vették figyelembe a pályaművek elbírálásánál.








 


CIKK AJÁNLÓ


MÁJUS 9. SALONE DEL MOBILE.MILANO BESZÁMOLÓ -...

Május 9. SALONE DEL MOBILE.MILANO beszámoló - innováció szenvedéllyel isaloni,europadesign, beszámolók, események, design, furniture
Az innováció szenvedélye: Salone del Mobile 2024 - A Design világának...
2024-04-25

ED X MINDIET 2024.04.18.

ED x MINDiet 2024.04.18. EuropaDesign, ESG, egészség, környezet, teljesítmény, együttműködés
Időről időre szeretnénk megosztani olyan kutatási eredményeket,...
2024-04-08

A MUNKAHELYEK MEGÚJULÁSA A NEUROLÓGIAI...

A munkahelyek megújulása a neurológiai sokszínűség jegyében europadesign,neurodiverzitás,színek, sensory design,befogadó iroda, támogató környezet,kutatás,szakértői betekintés
A munkahelyek forradalmi megújulása: a neurológiai sokszínűség...
2024-03-06

EHHEZ AJÁNLJUK



Noom Actiu
termék információ
termék raktárlista

Noom

termék raktárlista
# Actiu Nincs

Why Not Sitland
termék információ
termék raktárlista

Why Not

termék raktárlista
# Sitland Nincs

Closed Bench BC6306 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Closed Bench BC6306

termék raktárlista

Rebar asztalok HAY
termék információ
termék raktárlista

Rebar asztalok

termék raktárlista
# HAY Nincs

Aire Outdoor TU1282 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Aire Outdoor TU1282

termék raktárlista

Passe-partout Sitland
termék információ
termék raktárlista

Passe-partout

termék raktárlista
# Sitland Nincs

Calma so2287 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Calma so2287

termék raktárlista

Topa asztal Akaba
termék információ
termék raktárlista

Topa asztal

termék raktárlista
# Akaba Nincs

REFERENCIÁK

HELLO REPUBLIC

Hello Republic

LOGMEIN KFT.

LogMein Kft.

BANK CENTER

Bank Center

MAC-TECH KFT.

Mac-Tech Kft.

ARGON KFT.

Argon Kft.

AMC

AMC

SLOVNAFT

Slovnaft

PRIMETIME

Primetime

MICROSOFT

Microsoft

EUROMOVE KFT.

Euromove Kft.

A WELL 11 FEJEZETE

The WELL Air concept aims to ensure high levels of indoor air quality across a building’s lifetime through diverse strategies that include source elimination or reduction, active and passive building design and operation strategies and human behavior interventions.

A WELL Air koncepciójának célja a magas minőségű beltéri levegő biztosítása az épület teljes élettartama alatt különböző stratégiák felhasználásával melyek magukban foglalják a káros anyagok levegőbe jutásának megszüntetését vagy csökkentését, az aktív és passzív épülettervezést és üzemeltetést, valamint az emberi tevékenységek által történő beavatkozások optimalizálását.

The WELL Water concept covers aspects of the quality, distribution and control of liquid water in a building. It includes features that address the availability and contaminant thresholds of drinking water, as well as features targeting the management of water to avoid damage to building materials and environmental conditions.

A WELL Water koncepciója az épületen belüli vízellátás minőségét, elosztását és ellenőrzését fedi le. Foglalkozik az ivóvíz rendelkezésre állásával illetve szennyezettségével csakúgy, mint a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel, így kihatással van az építőanyagok minőségére illetve a környezeti körülményekre is.

The WELL Nourishment concept requires the availability of fruits and vegetables and nutritional transparency and encourages the creation of food environments where the healthiest choice is the easiest choice.

A WELL Nourishment koncepciója az épületet használók számára a friss zöldségek és gyümölcsök elérhetőségét és az épületen belül kínált táplálékoknak az átláthatóságát tűzi ki célul. Olyan környezet kialakítását támogatja, ahol az egészséges választás a legegyszerűbb választás.

The WELL Light concept promotes exposure to light and aims to create lighting environments that are optimal for visual, mental and biological health.

A WELL Light koncepció a természetes fény jelenlétét támogatja, a látási, mentális és biológiai egészség számára optimális világítási feltételek meglétére törekszik.

The WELL Movement concept promotes movement, physical activity and active living and discourages sedentary behaviors through environmental design strategies, programs and policies.

A WELL Movement koncepciója elősegíti a mozgást, a fizikai aktivitást, az aktív életet és elriaszt az ülő életmódtól a környezet megfelelő tervezésével, a különböző programokkal és irányelvek bevezetésével.

A WELL Thermal Comfort koncepció célja a produktivitás elősegítése és az ideális hőkomfort kialakítása az épület minden használója számára továbbfejlesztett hűtő-, fűtő rendszerek betervezésével, működtetésével és a rendszer személyre szabhatóságával.

A termikus kényelmet úgy definiálhatjuk, mint „az az állapot, amely kifejezi a termikus környezettel való elégedettséget és azt szubjektív értékelés alapján minősíti”. Szervezetünkben az állandó hőmérsékleti kényelmet a homeosztázis egyik területe a hőszabályozás biztosítja, mellyel egy élőlény bizonyos határok között fenntartja a testhőmérsékletét a környezeti hőmérséklet változása ellenére. Kiegyensúlyozza a hőnyereséget és a hőveszteséget annak érdekében, hogy a test belső hőmérséklete az optimális tartományban, 36-38 ° C (97-100 ° F) maradjon, ezt a hipotalamusz szabályozza.

The WELL Sound concept aims to bolster occupant health and well-being through the identification and mitigation of acoustical comfort parameters that shape occupant experiences in the built environment.

A WELL Sound koncepciójának célja az épületet használók egészségének és jólétének erősítése az akusztikai paraméterek javításával, hogy az épített környezetben tartózkodók is megtapasztalják az akusztikai kényelem előnyeit.

The WELL Materials concept aims to reduce human exposure to hazardous building material ingredients through the restriction or elimination of compounds or products known to be toxic and the promotion of safer replacements. Compounds known to be hazardous to the health of occupational workers and/or known to bioaccumulate or aggregate in the environment are also restricted and in some instances not permitted.

A WELL Materials koncepciója az emberek egészségét védi, az építőanyagokban fellelhető károsanyagok csökkentésével vagy teljes kiküszöbölésével és a megfelelő helyettesítő anyagok népszerűsítésével. Az egészségre veszélyes vegyületek felhasználását szintén szabályozza a WELL.

The WELL Mind concept promotes mental health through policy, program and design strategies that seek to address the diverse factors that influence cognitive and emotional well-being.

A WELL Mind koncepciója a mentális egészség elérését olyan rendelkezésekkel, programokkal és design stratégiákkal támogatja, melyeknek célja a kognitív és érzelmi jóllét kialakulásához való hozzájárulás.

The WELL Community concept aims to support access to essential healthcare, workplace health promotion and accommodations for new parents while establishing an inclusive, integrated community through social equity, civic engagement and accessible design.

A WELL Community koncepció célja, hogy támogassa az alapvető egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, a munkahelyi egészségfejlesztést és a szülők munkába való visszatérését, miközben befogadó, integrált közösséget hoz létre a társadalmi igazságosság, a polgári részvétel és a hozzáférhető formatervezés révén.

Innovation features pave the way for projects to develop unique strategies for creating healthy environments.

A WELL Innováció fejezete a projektek útját segíti, hogy egyedi és innovatív stratégiák kidolgozásával megteremtsék az egészséges környezetet.


olvass tovább...