wishlist

Raktár lista

wishlist del
A lista sorrendje módosítható Drag & Drop -al!
HU | EN

HÍRLEVELEK

EUROPA DESIGN HÍRLEVÉL - JÁTSZVA NYERT A PLAYFULL!

EUROPA DESIGN HÍRLEVÉL - JÁTSZVA NYERT A PLAYFULL! Irodabútor,Europa,Design,Hírlevél,Játszva,nyert,PlayFull!


Europa Design - Corporate Interior Zrt. Kövessen bennünket a facebook-on
1022 Budapest, Bimbó út 37. T +36-1-274-0001, +36-1-200-9998 E europadesign@europadesign.hu
www.europadesign.hu

Tartalom
_Játszva nyert a PlayFull!

Amit ajánlani tudunk
_díjmentes helyszíni felmérés
_innovatív és modern irodabútor-programok 5 év garanciától
_ergonómiai, folyamatszervezési és irodaberendezési tanácsadás
_3d látványtervezés

A 2010 õszén a defo, az Europa Design és Lánchíd 19 Design Hotel által közösen meghirdetett,  ON  koncepció pályázat gyõztese a PlayFull fantázianevû pályamû lett. Budai Tünde, Nagy Anna Danuta, Panyi Krisztina és Váczi Tünde szellemes terve a zsûri minden tagját lenyûgözte, és egyöntetû szavazással nyerte el az elsõ díjat. A pályázók a  Wilkhahn ON  szék filozófiáját átértelmezve, a forradalmian új, 3 dimenziós megoldással oldalirányba is billenõ forgószéket alkotóelemire bontották, és játékos, kreatív gondolkodással szabadon alkottak a részekbõl új egészeket. A különbözõ anyagú és formájú tárgyak életre keltek, görgõkbõl fejek, lábcsillagból karok és lábak, háttámlából testek születtek, így fordulhatott elõ, hogy néhány mozdulattal az irodaszék helyén a hotel egy stilizált pincére jelent meg elõttünk. Az ötlet azért is nagyszerû, mert az installációt a konferenciaterem falán bárki kipróbálhatja, és csak a képzeletünkön múlik, mivé alakítjuk át a  Wilkhahn  világszabadalmát.  

A nyertes pályamûrõl Rozsos Edit, a Lánchíd 19 Design Hotel tulajdonosa megjegyezte:
„Azért is tetszik a PlayFull pályázat, mert a hotelszobák játékos designjához ez az alkotás illeszkedik leginkább.”  

Dezsõ Renáta a defo képviseletében így értékelt:
„Az installációalkotás, mint projektfeladat feltételezi a team gondolkodást. A PlayFull pályázat prezentációja ki is hangsúlyozta a jókedvû csapatmunkát!”  

A második helyezett Hujber-Nagy Aletta és Zai Viktória Mágneses fal/tapéta/matrica terve lett, a páros az  ON  szék formáját használta motívumként. A dekoráció, amely a szék által nyújtott, tökéletesen szabad mozgást hivatott jelképezni, ebben az esetben is szabadon variálható. A pályázók egy innovatív megoldást alkalmaztak a projekt során, mely tökéletesen alkalmazkodik a terem funkcióihoz: az újdonságnak számító mágnesfal, illetve az erre felhelyezendõ mágneses tapéták, matricák és 3D-s tárgyak által a konferenciaterem az eseménynek megfelelõ faldekorral díszíthetõ, és a könnyû felhelyezésnek köszönhetõen percek alatt új arculat kölcsönözhetõ a térnek. A mágnesfal sokoldalúságát mutatja, hogy akár flipchartként is használható.
A dekoráció minden esemény elõtt egyedileg megtervezhetõ, akárhányszor leszedhetõ és újra felhelyezhetõ. Amennyiben pedig az esemény úgy kívánja, a tapéták, matricák, tárgyak eltüntetésével egy fehére festett, üres mágnesfal várja a terembe érkezõket, amely már semmiben nem különbözik a terem többi falától, így vetíteni is lehet rá.

A építész-enteriõrtervezõ páros írásai többek között a www.dekooder.hu életmód portálon olvashatóak, ahol nevükre kattintva saját design blogjaikra juthatunk.

Haberland-Isai Anita és Tar Ágnes rollONrail koncepciója a harmadik helyezést érte el. A pályamû alapja az  ON  szék görgõs lábcsillagának lenyomata, a szék mozgása, és útvonalának leképezése azonban merészen elrugaszkodik a megszokottól. A vízszintes és függõleges tengelyt egyaránt használva, sõt a széket szinte a súlytalanság állapotának megfelelõen forgatva jelenítették meg az  ON  szék által használt dimenziók közti átjárhatóságot. A terem oldalüvegén elhelyezett matrica a mennyezet közelében átalakul 3 dimenziós térinstallációba. A pályázók figyelembe vették a konferenciaterem funkcióit; a megoldás elgondolkodtat, de nem vonja el huzamosan a figyelmet, és meghagyja például a vetítés lehetõségét is.

A nyertes koncepciót a Lánchíd 19 Design Hotelben a késõbbiekben meg is valósítják majd, alkotóit pedig szárnyashajó repíti el Bécsbe, ahol egy hétvégére egy design hotel vendégei lesznek. Nem csak õk örülhettek azonban jutalomnak, hiszen a díjkiosztó záróakkordjaként Feuertag Ottó cégvezetõ az Europa Design részérõl egynapos, bécsi Wilkhahn koncepció-túrát ajánlott fel a döntõbe került 5 pályázó számára.

I. Helyezett: PlayFull pdf
Budai Tünde | Nagy Anna Danuta | Panyi Krisztina | Váczi Tünde

II. Helyezett: Mágneses fal/tapéta/matrica pdf
Hujber-Nagy Aletta | Zai Viktória

III. Helyezett: rollONrail pdf
Haberland-Isai Anita | Tar Ágnes

Gratulálunk minden résztvevõknek!

[ Társoldalaink ]

Mi is a spaceplan.hu és targyalok.hu-t választottuk!

Részletes információval várjuk honlapunkon: www.europadesign.hu
Felmerülõ kérdéseivel kapcsolatban keressen minket, örömmel állunk rendelkezésére!
Észrevételeiket a marketing@europadesign.hu e-mail címre várjuk.

Az Ön e-mail címe nyilvános címjegyzékbõl, direkt megkeresésbõl adódóan (levél, fax, e-mail), illetve különbözõ médiumok adatbázisaiból került levelezési listánkba. Amennyiben nem kíván tõlünk a jövõben több tájékoztatót kapni, kérjük, kattintson a törlés a levelezési listából szövegrészre.

CIKK AJÁNLÓ


#@PROPOSAL_A@#

EHHEZ AJÁNLJUK



Cell 128 Sitland
termék információ
termék raktárlista

Cell 128

termék raktárlista
# Sitland Nincs

Odeon Alea
termék információ
termék raktárlista

Odeon

termék raktárlista
# Alea Nincs

Alya BU1523 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Alya BU1523

termék raktárlista

Cyclade asztal Herman Miller
termék információ
termék raktárlista

Cyclade asztal

termék raktárlista

Alya BQ1594 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Alya BQ1594

termék raktárlista

Noom Actiu
termék információ
termék raktárlista

Noom

termék raktárlista
# Actiu Nincs

Bound Screens Herman Miller
termék információ
termék raktárlista

Bound Screens

termék raktárlista

Catifa 53 Arper
termék információ
termék raktárlista

Catifa 53

termék raktárlista
# Arper Nincs

REFERENCIÁK

HOUSE OF...

House of Business

MAGYAR NEMZETI...

Magyar Nemzeti Filmalap

BANK CENTER

Bank Center

JOHNSON &...

Johnson & Johnson

GIRO MEGÚJULT...

Giro megújult székház – időtálló és modern irodaterek

LOYALBANK

Loyalbank

MANPOWER

Manpower

OTP ALAPKEZELŐ

OTP Alapkezelő

BRITISH COUNCIL

British Council

EKATA VOLT...

EKATA volt Whitepages

A WELL 11 FEJEZETE

The WELL Air concept aims to ensure high levels of indoor air quality across a building’s lifetime through diverse strategies that include source elimination or reduction, active and passive building design and operation strategies and human behavior interventions.

A WELL Air koncepciójának célja a magas minőségű beltéri levegő biztosítása az épület teljes élettartama alatt különböző stratégiák felhasználásával melyek magukban foglalják a káros anyagok levegőbe jutásának megszüntetését vagy csökkentését, az aktív és passzív épülettervezést és üzemeltetést, valamint az emberi tevékenységek által történő beavatkozások optimalizálását.

The WELL Water concept covers aspects of the quality, distribution and control of liquid water in a building. It includes features that address the availability and contaminant thresholds of drinking water, as well as features targeting the management of water to avoid damage to building materials and environmental conditions.

A WELL Water koncepciója az épületen belüli vízellátás minőségét, elosztását és ellenőrzését fedi le. Foglalkozik az ivóvíz rendelkezésre állásával illetve szennyezettségével csakúgy, mint a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel, így kihatással van az építőanyagok minőségére illetve a környezeti körülményekre is.

The WELL Nourishment concept requires the availability of fruits and vegetables and nutritional transparency and encourages the creation of food environments where the healthiest choice is the easiest choice.

A WELL Nourishment koncepciója az épületet használók számára a friss zöldségek és gyümölcsök elérhetőségét és az épületen belül kínált táplálékoknak az átláthatóságát tűzi ki célul. Olyan környezet kialakítását támogatja, ahol az egészséges választás a legegyszerűbb választás.

The WELL Light concept promotes exposure to light and aims to create lighting environments that are optimal for visual, mental and biological health.

A WELL Light koncepció a természetes fény jelenlétét támogatja, a látási, mentális és biológiai egészség számára optimális világítási feltételek meglétére törekszik.

The WELL Movement concept promotes movement, physical activity and active living and discourages sedentary behaviors through environmental design strategies, programs and policies.

A WELL Movement koncepciója elősegíti a mozgást, a fizikai aktivitást, az aktív életet és elriaszt az ülő életmódtól a környezet megfelelő tervezésével, a különböző programokkal és irányelvek bevezetésével.

A WELL Thermal Comfort koncepció célja a produktivitás elősegítése és az ideális hőkomfort kialakítása az épület minden használója számára továbbfejlesztett hűtő-, fűtő rendszerek betervezésével, működtetésével és a rendszer személyre szabhatóságával.

A termikus kényelmet úgy definiálhatjuk, mint „az az állapot, amely kifejezi a termikus környezettel való elégedettséget és azt szubjektív értékelés alapján minősíti”. Szervezetünkben az állandó hőmérsékleti kényelmet a homeosztázis egyik területe a hőszabályozás biztosítja, mellyel egy élőlény bizonyos határok között fenntartja a testhőmérsékletét a környezeti hőmérséklet változása ellenére. Kiegyensúlyozza a hőnyereséget és a hőveszteséget annak érdekében, hogy a test belső hőmérséklete az optimális tartományban, 36-38 ° C (97-100 ° F) maradjon, ezt a hipotalamusz szabályozza.

The WELL Sound concept aims to bolster occupant health and well-being through the identification and mitigation of acoustical comfort parameters that shape occupant experiences in the built environment.

A WELL Sound koncepciójának célja az épületet használók egészségének és jólétének erősítése az akusztikai paraméterek javításával, hogy az épített környezetben tartózkodók is megtapasztalják az akusztikai kényelem előnyeit.

The WELL Materials concept aims to reduce human exposure to hazardous building material ingredients through the restriction or elimination of compounds or products known to be toxic and the promotion of safer replacements. Compounds known to be hazardous to the health of occupational workers and/or known to bioaccumulate or aggregate in the environment are also restricted and in some instances not permitted.

A WELL Materials koncepciója az emberek egészségét védi, az építőanyagokban fellelhető károsanyagok csökkentésével vagy teljes kiküszöbölésével és a megfelelő helyettesítő anyagok népszerűsítésével. Az egészségre veszélyes vegyületek felhasználását szintén szabályozza a WELL.

The WELL Mind concept promotes mental health through policy, program and design strategies that seek to address the diverse factors that influence cognitive and emotional well-being.

A WELL Mind koncepciója a mentális egészség elérését olyan rendelkezésekkel, programokkal és design stratégiákkal támogatja, melyeknek célja a kognitív és érzelmi jóllét kialakulásához való hozzájárulás.

The WELL Community concept aims to support access to essential healthcare, workplace health promotion and accommodations for new parents while establishing an inclusive, integrated community through social equity, civic engagement and accessible design.

A WELL Community koncepció célja, hogy támogassa az alapvető egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, a munkahelyi egészségfejlesztést és a szülők munkába való visszatérését, miközben befogadó, integrált közösséget hoz létre a társadalmi igazságosság, a polgári részvétel és a hozzáférhető formatervezés révén.

Innovation features pave the way for projects to develop unique strategies for creating healthy environments.

A WELL Innováció fejezete a projektek útját segíti, hogy egyedi és innovatív stratégiák kidolgozásával megteremtsék az egészséges környezetet.


olvass tovább...