wishlist

Raktár lista

wishlist del
A lista sorrendje módosítható Drag & Drop -al!
HU | EN

PUBLIKÁCIÓK

EUROPA DESIGN – A MOTIVÁLÓ MUNKAHELY

EUROPA DESIGN – A MOTIVÁLÓ MUNKAHELY Irodabútor,Europa,Design,–,motiváló,hatékony, emberközpontú, munkahely, bemutatóterem, EuropaDesign, editorial, press, szakcikk,irodakereso.info

https://www.irodakereso.info/cikkek/irodapiaci-hirek/europa-design-a-motivalo-munkahely


Europa Design – a motiváló munkahely

  1. április 11.

Az Europa Designt a hatékony és emberközpontú munkahelyi környezet megteremtéséért Európa legjobb üzleti vállalkozásai közé választotta a European Business Awards, és Nemzeti Bajnok lett a Workplace and People Development kategóriában.

Hogyan járul hozzá az épített környezet a benne élő és dolgozó emberek jó közérzetéhez, sikeres tevékenységéhez? Ennek kitűnő példája az Europa Design új irodaháza és bemutatóterme, amely kapcsolatot teremt az emberek között, megszünteti a határt kint és bent, a természeti és az épített környezet között, közösségi térré alakítva nemcsak a belső, de a külső részeket is.

Az Europa Design méltón lett Nemzeti Bajnok az idén 11. alkalommal meghirdetett European Business Awardson belül a Workplace and People Development kategóriában.

Az EBA az egyik legtekintélyesebb vállalkozói díj, a világ legnagyobb, határokon és üzletágakon átívelő üzleti megmérettetése. Széles körben elismerik, mint Európa legnagyobb és legjelentősebb szektorok közötti üzleti versenyét, működését kulcsfontosságú vállalatvezetők, akadémikusok, politikusok és a média támogatja.  Az EBA-n 12 kategóriában indulhatnak a vállalatok, amelyek bizonyíthatóan megfeleltek a részvétel alapelveinek és feltételeinek: sikeresség, innováció, etikus működés, példamutató teljesítmény. Ez alkalommal 34 európai országból 33 000 vállalat szállt versenybe az elismerésért. A Workplace and People Development kategóriában összesen 2210 magyar cég indult el és a legjobb 90-et jelentették meg a Ones to Watch listában. Közülük került ki magyar nemzeti győztesként az Europa Design, és képviseli Nemzeti Bajnokként Magyarországot a Lengyelországban, Varsóban megrendezésre kerülő díjátadó gálán, 2018. május 22-én és 23-án.  A listába a legszigorúbb kritériumok alapján választották ki a legmagasabb színvonalon működő cégeket. A többi kategóriában magyar nemzeti győztes lett a p2m Consulting, az EPAM Systems, a Grow Group Palanta KFt., a HM EI Zrt., a Julius-Globe Kft., a Könyvmolyképző Kiadó, a K&H Bank, a MAVIR ZRt., a Mozaik Education, a Skoopy, a VPE és a Well Done Kft.

Feuertag Ottó, az Europa Design alapító cégvezetője elmondta, hogy már 24 éve tudatosan vesznek részt a magyar cégek irodai környezetének fejlesztésében és ezáltal a munkahelyi kultúra színvonalának emelésében. A több mint két évtized alatt mintegy ezer referencia tesz tanúbizonyságot arról a tudatos munkáról, amit cégük a munkahelyi ergonómia, a hatékony, egészséges és komfortos munkakörnyezet kialakítása és elterjesztése érdekében végez.

Az Europa Design saját bemutatótermének esetében az igazi kollaborációt segítő, inspiráló és produktív környezet kialakításához az építész-tervező Mauricio Floresnek adott volt a 20. század elején épült, modern és Bauhaus stílusjegyek keveredéséből álló lakóház. Az építészeti koncepció középpontjában egy olyan irodaház létrehozása volt, amely szoros kölcsönhatásban áll a természettel, és amely térkialakításával segíti a munkatársak hatékony együttműködését. Az eredeti épület sem térszervezésében, sem műszaki megoldásaiban nem felelt meg a mai kor elvárásainak, ráadásul egy ősbokros, áttekinthetetlenül bozótos kert közepén volt elrejtve. A cél egy átlátható tér létrehozása volt, amelyben szorosan kapcsolódik egymáshoz a földszinti bemutatóterem az emeleten elhelyezkedő irodákkal. Az volt a cél, hogy egy nagy tér közepén, a kertbe illeszkedjen a ház, megszűnjön a határ a külső és belső környezet között, és a belső terekben érezhető legyen a természet jelenléte. Az Europa Design előző irodájában cellás elrendezés volt, és kevés hely jutott a közösségépítésnek. Ezért az új épület emeleti részén úgy alakítottuk ki az irodákat, hogy azok a belső lépcsőház felé nyitottak és transzparensek legyenek. A különböző funkciót ellátó egységek, a tervezők, a kereskedelem, a marketing egy közös térre nyílnak, egymással szoros kapcsolatban állnak. Az egyes irodákat elválasztó üvegfalak elhelyezése a tengelyekből és a tér nyújtásából adódott. Végeredményként pedig olyan közös téri áthatások jöttek létre, amely segíti a munkatársak közös munkáját és kommunikációját. Az egész irodaépület kialakításában elsőrendű cél volt a humanizmus érvényesítése, a tér által meghatározott eszközökkel a közösségépítés lehetőségének megteremtése, amely nélkül nem lehet sikeres és eredményes munkát végezni.

Feuertag Ottó kiemelte, hogy a többfunkciós térben a közületi design bútorok értékesítésén kívül a legújabb, kollaboráción alapuló, irodakultúrát terjesztő oktatói, ismeretterjesztő, közösségépítői funkciókat is meg tudják oldani tréningek, előadások, workshopok, játékos, akár hétvégi programok formájában. „Olyan, a megszokottból kizökkentő környezetet hoztunk létre, amely nagyon ritka a városban és főleg az irodai és üzleti körökben. Ezzel azt az üzenetet szeretnénk sugározni a felhasználók felé, hogy nem szabad az irodai munkavégzést olyan szigorúan venni, túl komolyan gondolni, hanem törődnünk kell az életminőséggel, a társadalmi felelősséggel, az egyre nyomasztóbb környezetvédelemi, fenntarthatósági kérdésekkel, a körforgásos gazdaság, a jótékonykodás, az egészségvédelem, a sport és a közösségépítés területeivel. 24 éve azon dolgozunk, hogy a munkahelyi ergonómia magas színvonalat képviseljen minden magyarországi munkahelyen. Ennek megfelelően a saját irodaházukban munkatársaink a legmagasabb minőségű ergonómiai ülőbútorokon és motorosan állítható magasságú asztalok mellett dolgoznak. Emellett számtalan, a közösségi életet inspiráló és támogató eszközt és berendezési tárgyat, helyiséget alakítottunk ki, ugyanakkor gondoskodtunk a privát szféra által igényelt pihenési és kommunikációs igényekről, csendszobák és elvonuló sarkok kiépítésével. Négy kültéri, részben fűtött terasz a szabadtéri kollaboráció helyszíneként szolgál. A sportból érkező futó, kerékpározó munkatársakat tágas zuhany és zárt kerékpártároló várja, magasnyomású mosóberendezéssel ellátva. Az irodai tér étkezője multimédiás kiegészítőivel karaoke és egyedi zenelejátszási lehetőséggel az élmény dús kommunikáció, kollaboráció, kikapcsolódás és étkezés lehetőségeit teremti meg. A munkatársak jólétéről a bérbeadó napi friss gyümölcskosártöltéssel, szűrt víz ellátással, illetve kétfajta kávé és teavételi lehetőséggel gondoskodik. A szabadon használható elvonuló helyiségek és csendszobák a nagyobb koncentrációt igénylő szerződések megfogalmazásának, vagy az elmélyültebb kreatív gondolkodást kívánó tevékenységek helyszíneként szolgálnak.

Meggyőződésünk, hogy az embereket középpontba helyező, ergonómiai és komfort fokozatukban kiemelkedő bútorok segítik a hatékony, produktív munkavégzést. A kreatív közösségi és kollaborációs terek pedig hozzájárulnak az emberek közötti kapcsolatok kialakításához, együttműködéséhez. Célunk, hogy minél több magyar munkahely legyen a 21. század emberközpontú, a változásokat gyorsan és rugalmasan követő, a kollaborációt előtérbe helyező normáinak megfelelően kialakítva. Sok még a teendőnk, de piaci sikereink minket igazolnak. Végtelenül büszkék vagyunk rá, hogy most az egyik legnagyobb európai díjjal is elismerték erőfeszítéseinket.”
A képre kattintva galéria nyílik
https://europadesign.hu


Europa Design

Tovább a forráshoz!

CIKK AJÁNLÓ


ŐRANGYAL MAGAZIN - FEBRUÁR-MÁRCIUS

Őrangyal Magazin - Február-március Europa design, Őrangyal, megjelenés, egészség, ergonónia, interiordesign, irodaház, irodabútor,,mozgás
Mozgás az irodában - szakértői cikkünk az Őrangyal Életmentő...
2024-03-13

CITYPLANT - NÖVÉNYEK AZ IRODÁBAN  

Cityplant - növények az irodában   europadesign, cityplant, munkakörnyezet, well minősítés, természet, zöldlevegő program, stresszoldás,wellbeing
Zöld kollégáink – növények az...
2024-04-30

ŐRANGYAL MAGAZIN - JANUÁR

ŐRANGYAL MAGAZIN - JANUÁR europadesign, legelsosegélyalapitvany, orangyal, arkki, oktatas, orangyalmagazin, megjelenes, egeszseg, design, ergonomia, office, interiordesign, iroda, architecture, furniture, irodahaz, officedesign, irodabutor
Kik fogják a jövő üzleti környezetét tervezni? A design valóban...
2024-02-05

EHHEZ AJÁNLJUK



Arc Table ME5488 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Arc Table ME5488

termék raktárlista

Cool C300-C500 Actiu
termék információ
termék raktárlista

Cool C300-C500

termék raktárlista
# Actiu Nincs

Anna Corporate SI1370 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Anna Corporate SI1370

termék raktárlista

Capri Executive SI1568 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Capri Executive SI1568

termék raktárlista

Verus Herman Miller
termék információ
termék raktárlista

Verus

termék raktárlista

Adela Rex BU1412 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Adela Rex BU1412

termék raktárlista

AT task ESP 187_72  Wilkhahn
termék információ
termék raktárlista

AT task ESP 187_72

termék raktárlista

Closed Bench BC6306 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Closed Bench BC6306

termék raktárlista

REFERENCIÁK

UB MERCHANTS...

UB Merchants Kft.

HENKEL

Henkel

OTP ALAPKEZELŐ

OTP Alapkezelő

ASTELLAS PHARMA...

Astellas Pharma Kft.

ALCATEL-LUCENT...

Alcatel-Lucent Magyarország Kft.

WABERER

Waberer

CUSHMAN AND...

Cushman and Wakefield

NORD CONSULTING

Nord Consulting

MARGIT HÁZ

Margit ház

NAV N GO KFT.

Nav N Go Kft.

A WELL 11 FEJEZETE

The WELL Air concept aims to ensure high levels of indoor air quality across a building’s lifetime through diverse strategies that include source elimination or reduction, active and passive building design and operation strategies and human behavior interventions.

A WELL Air koncepciójának célja a magas minőségű beltéri levegő biztosítása az épület teljes élettartama alatt különböző stratégiák felhasználásával melyek magukban foglalják a káros anyagok levegőbe jutásának megszüntetését vagy csökkentését, az aktív és passzív épülettervezést és üzemeltetést, valamint az emberi tevékenységek által történő beavatkozások optimalizálását.

The WELL Water concept covers aspects of the quality, distribution and control of liquid water in a building. It includes features that address the availability and contaminant thresholds of drinking water, as well as features targeting the management of water to avoid damage to building materials and environmental conditions.

A WELL Water koncepciója az épületen belüli vízellátás minőségét, elosztását és ellenőrzését fedi le. Foglalkozik az ivóvíz rendelkezésre állásával illetve szennyezettségével csakúgy, mint a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel, így kihatással van az építőanyagok minőségére illetve a környezeti körülményekre is.

The WELL Nourishment concept requires the availability of fruits and vegetables and nutritional transparency and encourages the creation of food environments where the healthiest choice is the easiest choice.

A WELL Nourishment koncepciója az épületet használók számára a friss zöldségek és gyümölcsök elérhetőségét és az épületen belül kínált táplálékoknak az átláthatóságát tűzi ki célul. Olyan környezet kialakítását támogatja, ahol az egészséges választás a legegyszerűbb választás.

The WELL Light concept promotes exposure to light and aims to create lighting environments that are optimal for visual, mental and biological health.

A WELL Light koncepció a természetes fény jelenlétét támogatja, a látási, mentális és biológiai egészség számára optimális világítási feltételek meglétére törekszik.

The WELL Movement concept promotes movement, physical activity and active living and discourages sedentary behaviors through environmental design strategies, programs and policies.

A WELL Movement koncepciója elősegíti a mozgást, a fizikai aktivitást, az aktív életet és elriaszt az ülő életmódtól a környezet megfelelő tervezésével, a különböző programokkal és irányelvek bevezetésével.

A WELL Thermal Comfort koncepció célja a produktivitás elősegítése és az ideális hőkomfort kialakítása az épület minden használója számára továbbfejlesztett hűtő-, fűtő rendszerek betervezésével, működtetésével és a rendszer személyre szabhatóságával.

A termikus kényelmet úgy definiálhatjuk, mint „az az állapot, amely kifejezi a termikus környezettel való elégedettséget és azt szubjektív értékelés alapján minősíti”. Szervezetünkben az állandó hőmérsékleti kényelmet a homeosztázis egyik területe a hőszabályozás biztosítja, mellyel egy élőlény bizonyos határok között fenntartja a testhőmérsékletét a környezeti hőmérséklet változása ellenére. Kiegyensúlyozza a hőnyereséget és a hőveszteséget annak érdekében, hogy a test belső hőmérséklete az optimális tartományban, 36-38 ° C (97-100 ° F) maradjon, ezt a hipotalamusz szabályozza.

The WELL Sound concept aims to bolster occupant health and well-being through the identification and mitigation of acoustical comfort parameters that shape occupant experiences in the built environment.

A WELL Sound koncepciójának célja az épületet használók egészségének és jólétének erősítése az akusztikai paraméterek javításával, hogy az épített környezetben tartózkodók is megtapasztalják az akusztikai kényelem előnyeit.

The WELL Materials concept aims to reduce human exposure to hazardous building material ingredients through the restriction or elimination of compounds or products known to be toxic and the promotion of safer replacements. Compounds known to be hazardous to the health of occupational workers and/or known to bioaccumulate or aggregate in the environment are also restricted and in some instances not permitted.

A WELL Materials koncepciója az emberek egészségét védi, az építőanyagokban fellelhető károsanyagok csökkentésével vagy teljes kiküszöbölésével és a megfelelő helyettesítő anyagok népszerűsítésével. Az egészségre veszélyes vegyületek felhasználását szintén szabályozza a WELL.

The WELL Mind concept promotes mental health through policy, program and design strategies that seek to address the diverse factors that influence cognitive and emotional well-being.

A WELL Mind koncepciója a mentális egészség elérését olyan rendelkezésekkel, programokkal és design stratégiákkal támogatja, melyeknek célja a kognitív és érzelmi jóllét kialakulásához való hozzájárulás.

The WELL Community concept aims to support access to essential healthcare, workplace health promotion and accommodations for new parents while establishing an inclusive, integrated community through social equity, civic engagement and accessible design.

A WELL Community koncepció célja, hogy támogassa az alapvető egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, a munkahelyi egészségfejlesztést és a szülők munkába való visszatérését, miközben befogadó, integrált közösséget hoz létre a társadalmi igazságosság, a polgári részvétel és a hozzáférhető formatervezés révén.

Innovation features pave the way for projects to develop unique strategies for creating healthy environments.

A WELL Innováció fejezete a projektek útját segíti, hogy egyedi és innovatív stratégiák kidolgozásával megteremtsék az egészséges környezetet.


olvass tovább...