wishlist

Raktár lista

wishlist del
A lista sorrendje módosítható Drag & Drop -al!
HU | EN

BLOG

AZ OFFECCT ÚJ AKUSZTIKUS PANELJE MEGÉRKEZETT: SOUNDWAVE ENNIS

AZ OFFECCT ÚJ AKUSZTIKUS PANELJE MEGÉRKEZETT: SOUNDWAVE ENNIS Irodabútor,Offecct,akusztikus,panelje,megérkezett:,Soundwave,Ennis

Az Ennis akusztikus panel Frank Lloyd Wright lenyûgözõ betonblokkjait ábrázolja, amelyet 1920-as évek Los Angeles-i Ennis House építésében használtak.

Az Ennis minta már alkalmazásra került a Soundwave®-nál. Az Offecct védjegyû akusztikus panelek, amelyek újrahasznosítható poliészterbõl készülnek, gyönyörû geometriai mintázatuk mellett a környezeti zajhatások javítására is szolgálnak. 

Építészként Frank Lloyd Wright mindig arra törekedett, hogy a technológiával együtt javítsa a környezetet, ahol életvitel szerûen élünk, legyen az az irodai környezet, természetes fények beengedésével például a Larking épületben (1904), vagy a mûvészet megteremtése a látogatók számára, melyre példa a Solomon R. Guggenheim Múzeum (1959). A zajhatás vizsgálata kétségtelenül Wright munkájának egy külön aspektusa.

A zavaró és nemkívánatos hangok rossz hatással vannak szervezetünkre. Ez az oka annak, hogy az Offecct akusztikus paneleket állít elõ, amelyek javítják a zaj káros hatásait munka- és magán környezetben. Amikor Frank Lloyd Wright egy négyzet alakú betonblokkok rendszerét használta a textilblokk házhoz (1923-24) Kaliforniában,építészeti alkotóelemét meglepõ mûvészi minõséggel állította elõ, ami szintén fontos cél, mikor az építészekkel közösen építenek akusztikus paneleket.


AZ OFFECT ÚJ AKUSZTIKUS PANELJE MEGÉRKEZETT: SOUNDWAVE ENNIS

Frank Lloyd Wright (bio)


Frank Lloyd Wright (1867-1959) széles körben elismert amerikai építész, az elsõ amerikai építészeti stílus (Prairie) megteremtõje. Wright úgy vélte, mindenkinek joga van gyönyörû környezetben élni a gazdasági vagy társadalmi státusztól függetlenül, munkájában a nyílt alaprajzot úttörõnek találta, új építési technikákat támogatott, és hagyományokat teremtett a természetes és a helyi anyagok használatára épülve. Wright úgy vélte, az épületek belsejének kialakítása ugyanolyan fontossággal bír, mint maga a külseje, a grafikai tervezéstõl a bútortervezésig. Így kezdték el a multidiszciplináris építészettörténet tradícióját, amely ma általános gyakorlat. Az építészek generációi számára az épületei - mint például a Falling Water (1935) és a Solomon R. Guggenheim Museum (1956) – világszerte zarándoklat tárgyai, Wright-ot a huszadik század egyik legnagyobb építészévé emelte.

Az Offect 

A Offecct feltárja a fenntarthatóság határait: Offecct Lab és Andrea Ruggiero bemutatja a Soundsticks-t Milánóban.
Az Offecct és Ruggiero Andrea projektje A Soundsticks azt vizsgálja, milyen messzire mehetsz kreatív újításokkal az Offecct Lifecircle filozófiája után. A hangelnyelõ paneleket a Offecct Lab-ban fejlesztették ki, és a cég termelésébõl származó fennmaradt anyagokból készültek.

A Soundsticks mindazt képviseli, amire az Offecct Lifecircle filozófiája épül: a föld erõforrásainak lehetõ legkevesebb felhasználásával és a körkörös újrahasznosítással készült termékek gondozása.
- A designt és funkciót meg tudjuk tervezni, de az anyagot csak a természetbõl lehet kölcsönözni, ezért mindannyiunknak gondolnunk kell földünk fenntarthatóságára. A Soundsticks segítségével felderítjük a határokat az újrahasznosításhoz és a nulla hulladék fennmaradásához - mondja Anders Englund, az Offecct tervezõje.
A Soundsticks az Offecct gyártásából származó fennmaradt textilmaradványok felhasználásával készült. Ez azt jelenti, hogy a színek összhangban vannak a tartomány többi részével, de azt is, hogy a Soundsticks színei véletlenszerûen változhatnak.
- Azt akarjuk vizsgálni, hogyan lehet a termelést a lehetõ leghatékonyabban fenntarthatóbbá tenni, és hogy a piac elfogadja-e a színeltérést, tudva, hogy a terméket a fenntarthatóság jegyében gyártják. Személy szerint azt gondolom, hogy az imperfekcióban erõs vonzerõ van, mondja Anders Englund.

Andrea Ruggiero (bio)


Ruggiero Andrea, ipari tervezõ. A terméktervezés mellett aktívan részt vesz a bútorok, a csomagolás és a környezet kialakításában és fejlesztésében. Multidiszciplináris gyakorlata az átfogó tervezési megoldások megvalósítására koncentrál. Munkáját számos díjjal jutalmazták: Belsõépítészeti Év legjobb díja, az IDEA díj, a D & AD díjat és számos Good Design díjat - köztük a Tempo-t, amelyet 2008-ban terveztek a Offecctnek.

 


CIKK AJÁNLÓ


FERENCZ MARCEL - NÉPRAJZI MÚZEUM, AZ ELSŐ...

Ferencz Marcel - Néprajzi Múzeum, az első skicctől a világsikerig EuropaDesign, Ferencz Marcel, FIABCI, World Prix d’Excellence, Néprajzi Múzeum, díj, ingatlanfejlesztés, Városliget, fenntartható, díszítés, pixelizált motívum,
Néprajzi Múzeum - FIABCI World Prix d’Excellence – a világ legjobb...
2024-07-08

BUZZISPACE – KREATÍV AKUSZTIKA

BuzziSpace – kreatív akusztika BuzziSpace,acustic,akusztika,akusztikus panelek,termékújdonságok
Az akusztikus megoldásairól ismert belga BuzziSpace új termékei...
2024-09-08

EHHEZ AJÁNLJUK



Aline-S Wilkhahn
termék információ
termék raktárlista

Aline-S

termék raktárlista

Alya BQ1559 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Alya BQ1559

termék raktárlista

Plana Kristalia
termék információ
termék raktárlista

Plana

termék raktárlista

DV503 DVO
termék információ
termék raktárlista

DV503

termék raktárlista
# DVO Nincs

Anna SI1382 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Anna SI1382

termék raktárlista

Kabi Akaba
termék információ
termék raktárlista

Kabi

termék raktárlista
# Akaba Nincs

OE1 Rectangle Herman Miller
termék információ
termék raktárlista

OE1 Rectangle

termék raktárlista

Pedestals Actiu
termék információ
termék raktárlista

Pedestals

termék raktárlista
# Actiu Nincs

REFERENCIÁK

NISSAN

Nissan

TRILAK

Trilak

AMWAY

Amway

REPUBLIC GROUP

Republic Group

EGIS

Egis

VIRÁNYOS...

Virányos Klinika

ENERGIA KÖZPONT...

Energia Központ Nonprofit Kft.

SYNTHES MEDICAL...

Synthes Medical Kft.

COFIDIS

Cofidis

MHF MORGAN HITEL...

mhf Morgan Hitel és Faktor

A WELL 11 FEJEZETE

The WELL Air concept aims to ensure high levels of indoor air quality across a building’s lifetime through diverse strategies that include source elimination or reduction, active and passive building design and operation strategies and human behavior interventions.

A WELL Air koncepciójának célja a magas minőségű beltéri levegő biztosítása az épület teljes élettartama alatt különböző stratégiák felhasználásával melyek magukban foglalják a káros anyagok levegőbe jutásának megszüntetését vagy csökkentését, az aktív és passzív épülettervezést és üzemeltetést, valamint az emberi tevékenységek által történő beavatkozások optimalizálását.

The WELL Water concept covers aspects of the quality, distribution and control of liquid water in a building. It includes features that address the availability and contaminant thresholds of drinking water, as well as features targeting the management of water to avoid damage to building materials and environmental conditions.

A WELL Water koncepciója az épületen belüli vízellátás minőségét, elosztását és ellenőrzését fedi le. Foglalkozik az ivóvíz rendelkezésre állásával illetve szennyezettségével csakúgy, mint a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel, így kihatással van az építőanyagok minőségére illetve a környezeti körülményekre is.

The WELL Nourishment concept requires the availability of fruits and vegetables and nutritional transparency and encourages the creation of food environments where the healthiest choice is the easiest choice.

A WELL Nourishment koncepciója az épületet használók számára a friss zöldségek és gyümölcsök elérhetőségét és az épületen belül kínált táplálékoknak az átláthatóságát tűzi ki célul. Olyan környezet kialakítását támogatja, ahol az egészséges választás a legegyszerűbb választás.

The WELL Light concept promotes exposure to light and aims to create lighting environments that are optimal for visual, mental and biological health.

A WELL Light koncepció a természetes fény jelenlétét támogatja, a látási, mentális és biológiai egészség számára optimális világítási feltételek meglétére törekszik.

The WELL Movement concept promotes movement, physical activity and active living and discourages sedentary behaviors through environmental design strategies, programs and policies.

A WELL Movement koncepciója elősegíti a mozgást, a fizikai aktivitást, az aktív életet és elriaszt az ülő életmódtól a környezet megfelelő tervezésével, a különböző programokkal és irányelvek bevezetésével.

A WELL Thermal Comfort koncepció célja a produktivitás elősegítése és az ideális hőkomfort kialakítása az épület minden használója számára továbbfejlesztett hűtő-, fűtő rendszerek betervezésével, működtetésével és a rendszer személyre szabhatóságával.

A termikus kényelmet úgy definiálhatjuk, mint „az az állapot, amely kifejezi a termikus környezettel való elégedettséget és azt szubjektív értékelés alapján minősíti”. Szervezetünkben az állandó hőmérsékleti kényelmet a homeosztázis egyik területe a hőszabályozás biztosítja, mellyel egy élőlény bizonyos határok között fenntartja a testhőmérsékletét a környezeti hőmérséklet változása ellenére. Kiegyensúlyozza a hőnyereséget és a hőveszteséget annak érdekében, hogy a test belső hőmérséklete az optimális tartományban, 36-38 ° C (97-100 ° F) maradjon, ezt a hipotalamusz szabályozza.

The WELL Sound concept aims to bolster occupant health and well-being through the identification and mitigation of acoustical comfort parameters that shape occupant experiences in the built environment.

A WELL Sound koncepciójának célja az épületet használók egészségének és jólétének erősítése az akusztikai paraméterek javításával, hogy az épített környezetben tartózkodók is megtapasztalják az akusztikai kényelem előnyeit.

The WELL Materials concept aims to reduce human exposure to hazardous building material ingredients through the restriction or elimination of compounds or products known to be toxic and the promotion of safer replacements. Compounds known to be hazardous to the health of occupational workers and/or known to bioaccumulate or aggregate in the environment are also restricted and in some instances not permitted.

A WELL Materials koncepciója az emberek egészségét védi, az építőanyagokban fellelhető károsanyagok csökkentésével vagy teljes kiküszöbölésével és a megfelelő helyettesítő anyagok népszerűsítésével. Az egészségre veszélyes vegyületek felhasználását szintén szabályozza a WELL.

The WELL Mind concept promotes mental health through policy, program and design strategies that seek to address the diverse factors that influence cognitive and emotional well-being.

A WELL Mind koncepciója a mentális egészség elérését olyan rendelkezésekkel, programokkal és design stratégiákkal támogatja, melyeknek célja a kognitív és érzelmi jóllét kialakulásához való hozzájárulás.

The WELL Community concept aims to support access to essential healthcare, workplace health promotion and accommodations for new parents while establishing an inclusive, integrated community through social equity, civic engagement and accessible design.

A WELL Community koncepció célja, hogy támogassa az alapvető egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, a munkahelyi egészségfejlesztést és a szülők munkába való visszatérését, miközben befogadó, integrált közösséget hoz létre a társadalmi igazságosság, a polgári részvétel és a hozzáférhető formatervezés révén.

Innovation features pave the way for projects to develop unique strategies for creating healthy environments.

A WELL Innováció fejezete a projektek útját segíti, hogy egyedi és innovatív stratégiák kidolgozásával megteremtsék az egészséges környezetet.


olvass tovább...