wishlist

Raktár lista

wishlist del
A lista sorrendje módosítható Drag & Drop -al!
HU | EN

HÍREK

A USTREAM ZSENIÁLIS ANDRÁSSY ÚTI IRODÁJÁBAN JÁRTUNK - AZ IRODABLOG-HU CIKKE

A USTREAM ZSENIÁLIS ANDRÁSSY ÚTI IRODÁJÁBAN JÁRTUNK - AZ IRODABLOG-HU CIKKE Irodabútor,Ustream,zseniális,Andrássy,irodájában,jártunk,irodablog-hu,cikke

"A Ustream nemrég költözött a Párisi Nagyáruházba, ahol nem csak a pazar, Y-generációs irodát csodálhatjuk meg, hanem a közösségi térnek berendezett Kristálykupola is igazi kuriózum. A látvány a MádiLáncos Stúdió „mûve”, amely már többször is díjat nyert „Az Év Irodája” versenyen.
Szerencsére lassan megszokjuk már, hogy a hazai startupok irodájuk kialakításánál a legnagyobbak igényességét és maximalizmusát valósítják meg. Ezzel pedig mindannyiunkat megajándékoznak egy olyan munkahelyi atmoszférával és belsõépítészeti dizájnnal, ami bebizonyítja, hogy tehetséggel és szorgalommal igenis a világ fõsodrába lehet kerülni. Nincs ez másként a Ustreamnél sem, amely a nemrég felújított, legendás Párisi Nagyáruház három szintjét vette birtokba, vagyis közel 1800 négyzetméternyi irodateret bérel az Andrássy úton január óta. Korábban a Graphisoft Parkban dolgoztak, de kinõtték a helyüket, így találtak rá erre az unikális belvárosi lokációra. Érdekes kontrasztként hat, hogy a világörökség részét képezõ, nagypolgári palotákkal megtûzdelt sugárúton egy elegáns épületben egy hamisítatlan startup cég telepedett meg. Az összekötõ kapocs a két „világ” között maga a loft, így a régebben Divatcsarnokként mûködõ épület hatalmas belsõ tereivel, indusztriális fílingjével nagyszerû otthona lehet egy technológiai vállalatnak és az itt dolgozó Y-generációnak. És lett is.

Esetünkben a San Franciscói központú Ustream hazai fejlesztõközpontja került ide – a céget Fehér Gyula két amerikai társával alapított néhány éve, és ma már a világ valamennyi szegletében ismerik. A Ustream az élõ, interaktív videó közvetítésben tölt be vezetõ szerepet a világon. Korlátlan számban képes összekötni közvetítõket és nézõket egyrészt innovatív technológiai megoldásokkal, másrészt kiterjedt közösségi és értesítési funkciókkal, amelyek lehetõvé teszik bárki számára, hogy az általa szolgáltatott tartalom élõben váljon láthatóvá. Egyébként alaposan körbenéztek a budapesti irodapiacon, hiszen közel 50 helyszínt tekintettek meg elõzõleg, míg végül a Párisi Nagyáruházat választották.

Az Orco beruházásában megvalósult fejlesztés teljesen újjávarázsolta – az eredetileg 1911-ben átadott és szecessziós-neoreneszánsz stílusjegyekkel rendelkezõ – Párisi Nagyáruház belsõ struktúráját, miközben homlokzata és eleganciája az eredeti pompát hozta vissza a régmúltból. Az egyes szintek központi magjaként funkcionáló fedett átrium egyfajta szervezõelve a Ustream fejlesztõközpontjának is, ráadásul a természetes megvilágítás fontos része a modern munkakultúráknak. Mindemellett az egyterû irodákra jellemzõ hátrányokat is részben kiküszöböli, hiszen akárcsak Mátyás király meséjében, miszerint a szegénylány hozott is ajándékot meg nem is a királynak, ugyanígy az átrium el is választja meg össze is köti az irodatereket. Az egyes munkafázisra szakosodott csapatok nagyobb íróasztal-csoportokat foglalnak el, amelyek a nagyteres iroda különbözõ pontjain vannak elhelyezve. A fókuszmunkára alkalmas munkaállomásokat pedig közösségi terek, tárgyalók és kisebb informális meeting kuckók választják el egymástól.
A megfelelõ bútorbeszállító megtaláláshoz a Ustream még tavaly kiírt egy beszerzési tendert, amit az Europa Design nyert el. A cég alkalmazkodott a belsõépítész által támasztott elvásásosokhoz, stílusban és funkcióban egyaránt. Mivel a tervezõk a „Kristálykupola” szerkezetéhez hasonlító motívumrendszer ismétlõdését álmodták meg, így a munkaállomások kiválasztása fontos tényezõ volt. Ezért az olasz, IVM Arko asztalcsaládra esett a választás, amelynek fõbb jellemzõje, hogy könnyed szerkezetû és a megszokottól eltérõ zárt trapéz formájú lábszerkezettel bír. A székek kiválasztását pedig hosszú próbafolyamat elõzte meg, amelynek során a dolgozók hetekig tesztelték a versenyben levõ székeket, majd a legtöbbjük által megszavazottra esett a választás. A Herman Miller Mirra modellje - amely a tavalyi Év Irodája verseny gyõztes Avis Budget Group BSC irodájában is szép számmal megtalálható - itt is az Y generáció gyõztes választásának bizonyult.

Az 5. és 6. emelet között egy áttörés biztosítja az átjárást, így nem kell a munkatársaknak kimenni az irodából és a külsõ lépcsõházon keresztül megközelíteni a másik szintet. A belsõ lépcsõház köré szervezõdik mindkét emeleten a lounge tér, ahol igényes növények, bõrkanapé, fotelek alkotják a közösségi teret, amelyeket mindkét emeleten szekrénysor határol – a munkatársak itt elhelyezhetik a személyes tárgyaikat. Ez egyfajta lehatárolást is jelent a közösségi tér és a munkatér között, miközben nincs éles cezúra a két különbözõ funkciójú helyiségcsoport között. Egyébként is, ahogy már említettük, a nagyteres elrendezésnek és a körkörös kialakításnak köszönhetõen biztosított a fluiditás: akárcsak a tengerhullámok, egybefolyik a tér, a különbözõ funkciók egymás „felségterületét” átlépve sokszínû egységbe forrnak, amely otthonos, komfortos és laza közeget biztosít a mintegy 110 munkatárs számára. Egyébként a cég a jövõképének megfelelõen már gondolt a bõvülésre is, hiszen az 5. emeleten még jócskán van hely új alkalmazottak számára.

A tudatos tervezés érezhetõ mindenütt, miközben az egyedi lakberendezési elemek és bútorok spontaneitást is biztosítanak. Itt egy álló, akusztikus telefonfülke - a holland Buzzispace terméke szinte tökéletesen szûri a zajt -, ott egy elvonulásra alkalmas kuckó a mennyezet alatt, ahová lépcsõsor vezet, hogy a babzsákon heverve kreatív ötleteken elmélkedjen a dolgozó vagy csak relaxáljon egyet. Mindenütt babzsák, puff, fotel, növény és persze fény. A 3. emeleten pedig egy hatalmas biciklitároló található, amely 40 kerékpárt képes befogadni. Van itt persze még tusoló is, hiszen sokan sportolnak, például napközben futásra „vetemednek”, és ekkor jól jön a frissítõ zuhany. Az épület felújítása után egyébként alapmotívummá vált a Kristály, amely a falon végigkúszó mintákban testesül meg, illetve a 7. emeleten Kristálykupolaként manifesztálódik, hogy ilyen szakrálisan fogalmazzunk. És valóban, a 7. emelet az üvegelemekkel kitöltött kristályszerkezettel maga a közösségi élet temploma.

Szintén belsõ lépcsõsoron át jutunk fel a 7. emeletre, ahol a Kristálykupolát a felújítás során alakították ki, és amelyhez köríves terasz társul, hogy a munkatársak Budapest tetején ejtõzve gyönyörködhessenek a látványban. Ezen az emeleten a belsõ terekben és a Kristályban is tengerzöld színû padló nyugtatja a zaklatott lelkeket, már ha valaki zaklatott, amúgy olyan hangulatot áraszt, mintha a tengerparton hevernénk a napon. A napernyõ még rá is erõsít erre a hangulatra, körben pedig a padok és asztalok egy hatalmas dzsembori vagy majális kellékeiként ragyognak a napsütésben. Van itt grillezõ is, és mivel nagy a tumultus, ezért a céges hálózaton belül a grillnaptárba kell bepötyögni, ha valami finomat szeretnénk sütögetni. Aztán még csocsó- és pingpongasztal, babzsák, sõt, egy tárgyaló is jól megfér a beach-hangulatban.

„Ritka lehetõség és élmény egy ilyen izgalmas épületben tervezni, hiszen egy átlagos bérirodában nincsen ilyen karakteres tér és hangulat. Igazi kihívás volt itt egy jól mûködõ, hatékony irodát tervezni, hogy eközben a teret ne rontsuk el” – mondta Láncos Áron, a tervezõ MádiLáncos Stúdió társtulajdonosa. Szóval összességében egy jól megkomponált irodatérrõl beszélhetünk, ahol a három szintet sikerült egy közös varázslatba integrálni, a különbözõ funkciók magától értetõdõen kapcsolódnak egymáshoz; és ahol a fókusz- és a csapatmunka nem különül el élesen, hanem szükség szerint az együttmûködõ tevékenység úgy valósulhat meg, hogy eközben a kreatív gondolatok sem vesznek el az éterben."

A teljes cikket az irodablog.hu olvashatja.

CIKK AJÁNLÓ


TISZTA ÜZLET

Tiszta Üzlet
Tiszta Üzlet - Üzleti reggeli döntéshozóknakA tiszta környezet...
2024-11-12

MEGÉRKEZETT A SITLAND ÚJ IRODAI SZÉKE: A NOVA....

Megérkezett a Sitland új irodai széke: a Nova. A Kényelem és stílus tökéletes kombinációja
Modern Design és TestreszabhatóságA Nova szék minimalista designja és...
2024-08-08

ORGATEC 2024 BESZÁMOLÓ

Orgatec 2024 beszámoló
Orgatec 2024Nagy érdeklődés mellett tartottuk meg október 30-án...
2024-11-06

EHHEZ AJÁNLJUK



OE1 Project Table Herman Miller
termék információ
termék raktárlista

OE1 Project Table

termék raktárlista

Link Actiu
termék információ
termék raktárlista

Link

termék raktárlista
# Actiu Nincs

Pedestals Actiu
termék információ
termék raktárlista

Pedestals

termék raktárlista
# Actiu Nincs

Lottus High Lounge Enea
termék információ
termék raktárlista

Lottus High Lounge

termék raktárlista
# Enea Nincs

Eracle Alea
termék információ
termék raktárlista

Eracle

termék raktárlista
# Alea Nincs

Nulite Luxy
termék információ
termék raktárlista

Nulite

termék raktárlista
# Luxy Nincs

Brandy SO2996 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Brandy SO2996

termék raktárlista

DV990-Workstation tables DVO
termék információ
termék raktárlista

DV990-Workstation tables

termék raktárlista
# DVO Nincs

REFERENCIÁK

FREEDOM PALACE

Freedom Palace

ÖBÖL XI.

Öböl XI.

EMERSON PROCESS...

Emerson Process Management Kft.

TRILAK

Trilak

CEU ÜZLETI KAR...

CEU Üzleti Kar Kht.

THYSSENKRUPP

Thyssenkrupp

AWT HUNGARY KFT.

Awt Hungary Kft.

HOLD ZRT.

HOLD Zrt.

BP AGORA HUB

BP Agora HUB

EUROPA DESIGN -...

Europa Design - Well Point

A WELL 11 FEJEZETE

The WELL Air concept aims to ensure high levels of indoor air quality across a building’s lifetime through diverse strategies that include source elimination or reduction, active and passive building design and operation strategies and human behavior interventions.

A WELL Air koncepciójának célja a magas minőségű beltéri levegő biztosítása az épület teljes élettartama alatt különböző stratégiák felhasználásával melyek magukban foglalják a káros anyagok levegőbe jutásának megszüntetését vagy csökkentését, az aktív és passzív épülettervezést és üzemeltetést, valamint az emberi tevékenységek által történő beavatkozások optimalizálását.

The WELL Water concept covers aspects of the quality, distribution and control of liquid water in a building. It includes features that address the availability and contaminant thresholds of drinking water, as well as features targeting the management of water to avoid damage to building materials and environmental conditions.

A WELL Water koncepciója az épületen belüli vízellátás minőségét, elosztását és ellenőrzését fedi le. Foglalkozik az ivóvíz rendelkezésre állásával illetve szennyezettségével csakúgy, mint a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel, így kihatással van az építőanyagok minőségére illetve a környezeti körülményekre is.

The WELL Nourishment concept requires the availability of fruits and vegetables and nutritional transparency and encourages the creation of food environments where the healthiest choice is the easiest choice.

A WELL Nourishment koncepciója az épületet használók számára a friss zöldségek és gyümölcsök elérhetőségét és az épületen belül kínált táplálékoknak az átláthatóságát tűzi ki célul. Olyan környezet kialakítását támogatja, ahol az egészséges választás a legegyszerűbb választás.

The WELL Light concept promotes exposure to light and aims to create lighting environments that are optimal for visual, mental and biological health.

A WELL Light koncepció a természetes fény jelenlétét támogatja, a látási, mentális és biológiai egészség számára optimális világítási feltételek meglétére törekszik.

The WELL Movement concept promotes movement, physical activity and active living and discourages sedentary behaviors through environmental design strategies, programs and policies.

A WELL Movement koncepciója elősegíti a mozgást, a fizikai aktivitást, az aktív életet és elriaszt az ülő életmódtól a környezet megfelelő tervezésével, a különböző programokkal és irányelvek bevezetésével.

A WELL Thermal Comfort koncepció célja a produktivitás elősegítése és az ideális hőkomfort kialakítása az épület minden használója számára továbbfejlesztett hűtő-, fűtő rendszerek betervezésével, működtetésével és a rendszer személyre szabhatóságával.

A termikus kényelmet úgy definiálhatjuk, mint „az az állapot, amely kifejezi a termikus környezettel való elégedettséget és azt szubjektív értékelés alapján minősíti”. Szervezetünkben az állandó hőmérsékleti kényelmet a homeosztázis egyik területe a hőszabályozás biztosítja, mellyel egy élőlény bizonyos határok között fenntartja a testhőmérsékletét a környezeti hőmérséklet változása ellenére. Kiegyensúlyozza a hőnyereséget és a hőveszteséget annak érdekében, hogy a test belső hőmérséklete az optimális tartományban, 36-38 ° C (97-100 ° F) maradjon, ezt a hipotalamusz szabályozza.

The WELL Sound concept aims to bolster occupant health and well-being through the identification and mitigation of acoustical comfort parameters that shape occupant experiences in the built environment.

A WELL Sound koncepciójának célja az épületet használók egészségének és jólétének erősítése az akusztikai paraméterek javításával, hogy az épített környezetben tartózkodók is megtapasztalják az akusztikai kényelem előnyeit.

The WELL Materials concept aims to reduce human exposure to hazardous building material ingredients through the restriction or elimination of compounds or products known to be toxic and the promotion of safer replacements. Compounds known to be hazardous to the health of occupational workers and/or known to bioaccumulate or aggregate in the environment are also restricted and in some instances not permitted.

A WELL Materials koncepciója az emberek egészségét védi, az építőanyagokban fellelhető károsanyagok csökkentésével vagy teljes kiküszöbölésével és a megfelelő helyettesítő anyagok népszerűsítésével. Az egészségre veszélyes vegyületek felhasználását szintén szabályozza a WELL.

The WELL Mind concept promotes mental health through policy, program and design strategies that seek to address the diverse factors that influence cognitive and emotional well-being.

A WELL Mind koncepciója a mentális egészség elérését olyan rendelkezésekkel, programokkal és design stratégiákkal támogatja, melyeknek célja a kognitív és érzelmi jóllét kialakulásához való hozzájárulás.

The WELL Community concept aims to support access to essential healthcare, workplace health promotion and accommodations for new parents while establishing an inclusive, integrated community through social equity, civic engagement and accessible design.

A WELL Community koncepció célja, hogy támogassa az alapvető egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, a munkahelyi egészségfejlesztést és a szülők munkába való visszatérését, miközben befogadó, integrált közösséget hoz létre a társadalmi igazságosság, a polgári részvétel és a hozzáférhető formatervezés révén.

Innovation features pave the way for projects to develop unique strategies for creating healthy environments.

A WELL Innováció fejezete a projektek útját segíti, hogy egyedi és innovatív stratégiák kidolgozásával megteremtsék az egészséges környezetet.


olvass tovább...