HÍREK
AZ ANDREU WORLD KOLLEKCIÓI MÁR MIND C2C TANÚSÍTVÁNNYAL® RENDELKEZNEK
Az Andreu World nemzetközi vállalat az első olyan vállalkozás a design szektorban, amelynek minden kollekciója Cradle to Cradle Certified® minősítést kapott. Az Andreu World katalógusában található 6830 formatervezési minta mindegyike Cradle to Cradle Certified® tanúsítvánnyal rendelkezik, amely a biztonság és a felelős gyártás jele. Az eredmény az "ökodizájn" iránti évtizedes elkötelezettséget követi, e folyamat a csapat magyarázata szerint a tartósságról és a termékek második életének biztosításáról szól. A vállalatnak nem ez az első fenntarthatósággal kapcsolatos mérföldköve: az Andreu World szén-dioxid-semleges vállalkozás, és elsőként használt bio műanyagot a bútorgyártásban, valamint 100%-ban FSC® fából készült termékcsaládot vezetett be.
Mindez természetesen a kutatásba, fejlesztésbe és innovációba történő nagymértékű befektetés eredményeként valósult meg. Az Andreu World célja, hogy példát mutasson az iparág többi szereplője számára, megmutatva a fenntarthatósági kezdeményezések skálázhatóságát. A C2C Certified® minősítés konkrétan azt tanúsítja, hogy a termékek – az anyagok és a kivitelek – nem tartalmaznak tiltott és egészségkárosító anyagokat. Ugyanakkor foglalkozik a tiszta levegő, a tiszta víz és a tiszta talaj védelmével, a felelős energiafelhasználással, a környezetvédelemmel, a regenerálódási lehetőségekkel és a termékeket gyártó munkavállalók jogaival.
Andreu World, Alfredo Häberli In Out Office bútorrendszere
Az Andreu World teljes Cradle to Cradle Certified® minősítésének hatása különösen erőteljes, ha figyelembe vesszük a portfóliójában szereplő számos irodabútortervet. A irodai területek sok bútort igényelnek, nagy a forgalom és a használat, illetve gyakrabban kell újragondolni őket. Ez még fontosabbá teszi a fenntartható bútormegoldások választását. Az Alfredo Häberli In Out Office bútorrendszere például rugalmasságot kínál. Minden egyes darab, beleértve a mobil asztalokat és ülőalkalmatosságokat is, különböző konfigurációkkal és kiegészítésekkel rendelkezik, ami növeli a használat hosszú élettartamát.
Philippe Starck Mariya ülőgarnitúrája egy másik példa erre. A két- és háromszemélyes kanapéból, valamint egy fotelből álló termékcsalád elemei - amelyek a hagyományos asztalosmesterség szellemében készültek - szétszedhetők és újrahasznosíthatók az egyes termékek élettartamának végén. A Patricia Urquiola által tervezett Oru szék és asztal mindeközben az 1970-es évek formatervezéséből és a japán kreativitásból merít ihletet. Fából készült kézműves munkája és esztétikai ereje időtálló tereket biztosít.
Andreu World, Philippe Starck Mariya ülőgarnitúra
Andreu World Oru szék és asztal
Az Andreu World rámutat arra, hogy az Európai Unió szerint egy termék környezeti hatásának 80% már a tervezési szakaszban eldől. "Nem elég tudni, hogyan kell egy bútordarabot legyártani és eladni, felelősségteljesnek kell lennünk az élettartamának végéig, előre látva, hogy minden egyes része, amikor már nem használható, szétválasztható, hogy megkönnyítsük az újrahasznosítást vagy a javítást – mondja a csapat. A fenntartható növekedés csak a körforgásos gazdaságban lehetséges, és ez a mi elsődleges célunk." – mondja a csapat.
ANDREU WOLD IN OUT OFFICE ANDREU WORLD MARIYA ANDREU WORLD ORU