HÍREK
#HAKEDVESAZÉLETED VOL.01 - BLACKJACK
MINDiet #hakedvesazéleted rendezvénysorozatának első eseménye,
a "Blackjack"
A Blackjack egészségnap különleges betekintést nyújtott a vállalati egészség, a wellbeing és a prevenció fontosságába, miközben a résztvevők számára gyakorlati megoldásokat kínált a mindennapi élet egészségtudatosabbá tételére. Az esemény fókuszában az adatalapú egészséghelyreállítás, a kockázatértékelés és a pszicho-fiziológiai megközelítés állt, amelyeket a résztvevők interaktív formában, a legfrissebb kutatások és módszertanok alapján ismerhettek meg.
Nyitóelőadás – A vállalati egészség és wellbeing fontossága
Az eseményt Feuertag Ottó nyitotta meg, aki a vállalati egészség és wellbeing fontosságát emelte ki. A nyitóelőadás rávilágított arra, hogy a munkahelyek egészségügyi programjai nem csupán a munkavállalók egyéni jólétét szolgálják, hanem hosszú távon a cégek teljesítményét és hatékonyságát is javíthatják. Emellett Ottó hangsúlyozta, hogy a vállalatoknak felelősségük van a munkavállalóik egészségére, és megfelelő stratégiákkal, adatalapú döntésekkel elősegíthetik az egészséges munkahelyek kialakítását.
Roland Kasek CMC interaktív szemináriuma, az egészséghelyreállítás adatalapú, hálózatelvű megközelítése pszichofiziológiai keretben
Ezt követően Roland Kasek CMC, a MINDiet kutatás-fejlesztésért felelős vezetője tartott interaktív szemináriumot, amely a pszichofiziológiai megközelítést ötvözte adatalapú egészséghelyreállítással. A szeminárium célja az volt, hogy a résztvevők megértsék, hogyan használhatók a modern adatelemző eszközök a vállalati szintű és egyéni egészségprogramokban.
Az előadás első felében a MINDiet Survey 2023 kutatás eredményei kerültek bemutatásra. A kockázatértékelésből származó adatok rávilágítottak arra, hogy a válaszadók jelentős része nem törődik megfelelően a napi mozgással, folyamatos feszültségben él, és az alvás-mutatójuk is kritikusan alacsony – annak ellenére, hogy magukat egészségtudatosnak gondolják. A MINDiet kutatásának célja, hogy felhívja a figyelmet a megelőzhető egészségi problémákra, és javaslatokat adjon arra, hogyan érhetünk el tartós eredményeket az egészségmegőrzés terén.
Az előadás második felében Kasek Roland CMC a kezdettől fogva kutatás-vezérelt módszertan eredményeit és lehetőségeit ismertette. A MINDiet Egészségprogramban a résztvevők élettani mutatóik változásában mérik és követik – mint például a vérnyomás, az alvásminőség, valamint a gyógyszerezés leállítása – a beavatkozás sikerét.
Kasek Roland CMC hangsúlyozta, hogy az adatok alapján nem csupán a munkáltatók számára elveszett teljesítmény, hanem a megfelelő színvonalú egészségoptimalizálás hiánya miatt elmaradó többletbevétel is jelentős mértékű. A bemutatott MINDiet-módszertan egyéni és vállalati szintű bevezetése akár éven belül megtérülő befektetésként is értelmezhető, így a nagyobb társadalmi és vállalati rendszerekben is kulcsszerepet játszhat a tünetek megelőzésében és az egészséges teljesítmény helyreállításában, hosszútávú fenntartásában.
Rippel Ferenc előadása – A mozgásszervi megbetegedések és megelőzésük
A nap egyik kiemelkedő előadását Rippel Ferenc, a híres előadóművész és természetgyógyász tartotta. Ferenc többek között a mozgásszervi megbetegedések epidemiológiáját és a különböző zavarok elhárításának lehetőségeit tárgyalta. Előadása során a résztvevők betekintést nyerhettek a legújabb molekuláris biológiai és anatómiai kutatásokba, és megismerhették, hogyan kapcsolódnak ezek az elméletek a mindennapi mozgás és testtartás fenntartásához. Az előadás különösen hasznos volt azok számára, akik szeretnék jobban megérteni a mozgásszervi problémák megelőzését és kezelését, valamint az egészség megőrzését szolgáló praktikákat.
Nyílt kerekasztal-beszélgetés
A szemináriumokat követően egy nyílt kerekasztal-beszélgetésre került sor, amelyen a résztvevők lehetőséget kaptak arra, hogy közvetlenül kérdezzenek az előadóktól, és megosszák saját tapasztalataikat az egészségmegőrzés, a wellbeing és a prevenció terén. A beszélgetés interaktív jellegű volt, amely lehetőséget adott a témák mélyebb megértésére és a személyes tapasztalatok megosztására.
Zárszó
A #hakedvesazéleted esemény első rendezvénye sikeresen elérte célját, hiszen a résztvevők nemcsak tudományos és gyakorlati ismereteket szereztek az egészségmegőrzés és helyreállítás terén, hanem inspirációt is kaptak a saját életük egészségesebbé tételére. A workshop és az előadások során elhangzott tippek és tanácsok mindennapi szinten is alkalmazhatóak, így a résztvevők képesek lesznek megvalósítani a tanultakat saját életükben és vállalatuk egészségmegőrzésében is.
#europadesign #wellbeing #workswell #mentalhealth #physicalhealth #mentalwellbeing #physicalwellbeing #welloffice
MINDiet következő eseménye:
#hakeddvesazéleted vol. 02
Roarrrrr!
Következő egészségnapunk a Returns on Advanced Rehabilitation, Regeneration, Recreation, Relax and Rejuvenation munkanevet kapta, ebből született a ROARRRRR! rövidítés.
Jól tudjuk, hogy az egészség és wellbeing terén a többség 35-45 év között hozza meg a döntéseket, amiken végül azt is elveszti, amit be sem fektetett. Tudtad, hogy nyugdíjas korára már csak az emberek fele egészséges? 10% már 25 évesen se, pedig ott sem feltétlenül a genetika tehető felelőssé. Most arról lesz szó, hogy milyen stratégiával fektethetsz be okosan az egészséged érdekében, és hogyan kerülheted el a találkozást Panasz kapitánnyal, aki sosem kér időpontot!
Befektetsz most vagy befekvő/befektetett leszel majd?