wishlist

Raktár lista

wishlist del
A lista sorrendje módosítható Drag & Drop -al!
HU | EN

HÍREK

VIDEÓ BESZÁMOLÓ ÉS INTERJÚ AZ ÉV IRODÁJA GÁLAESTRÕL

VIDEÓ BESZÁMOLÓ ÉS INTERJÚ AZ ÉV IRODÁJA GÁLAESTRÕL Irodabútor,Videó,beszámoló,interjú,Irodája,Gálaestrõl

Az iroda.hu csoport által IV. alkalommal megrendezésre került „Az Év Irodája” verseny címadó kategóriájában a szakmai zsûri értékelése alapján az Avis Budget Group BSC nyert. Interjú a gyõztessel és a zsûri tagjával.
 
1. Interjú Besnyi Lóránttal, az Avis Budget Group BSC pénzügyi vezetõjével

– Mi a véleményük „Az Év Irodája” versenyrõl?
– Színvonalas megmérettetésnek tartjuk, ahol érdemes részt venni minden ingatlannal foglalkozó vagy éppen ingatlanjára büszke cégnek. Ez volt az elsõ év, hogy részt vettünk a versenyen, és máris sok tapasztalattal gazdagodtunk. Érdemes lenne a verseny szervezõinek a kategória indulók között egyfajta nyílt napot vagy tapasztalatcserét szervezni – biztosak vagyunk benne, hogy sok dolgot tudnánk tanulni mindenkitõl, még a nem díjazottaktól is!

– Milyen fontos jellemzõket emelne ki, amelyre büszkék az irodájukkal kapcsolatban?
– A „zöld” gondolat talán a Green House irodaházban – ahová mi is átköltöztettük szolgáltató központunkat – jelenik meg a legmarkánsabban a jelenlegi budapesti irodakínálatban. Ez kétségtelenül elõny volt. Véleményünk szerint irodánk kialakításának – megélt, megvalósított – szempontjai lehettek a döntõek: a terek funkciójának (újra)értelmezése, valamint az új ötletek a kollaboráció erõsítésére.

– Mi volt az alapvetõ koncepció a kialakításnál?
– Az együttmûködés, a kollaboráció erõsítése, az Y generáció igényeinek kiszolgálása, a terek variálhatósága, többfunkcióssá tétele, illetve az ergonomikus munkakörnyezet kialakítása. Mindez tapasztalatokra, kérdõíves felmérésre, munkavállalói kezdeményezésekre építve.

2. Interjú Dr. Németh Edittel, a szakmai zsûri tagjával (BME ergonómiai tanszék, adjunktus)
– Melyek voltak az értékelési szempontok?
– A végeredmény kialakítását az alábbi tényezõk befolyásolták: közönségszavazás 10%, a nevezés során megadott információk az irodáról 20%, a bérlõ on-line kérdõíves megkérdezése 30%, a helyszíni bejárás 30%, személyes benyomás 10%. A kérdõív 8 fõ részbõl állt:
1. az iroda kiválasztása, kialakítása,
2. az iroda fejlesztési projektben részt vevõk,
3. a munkahelyek (egyéni munkahelyek) kialakítása,
4. a dolgozók bevonása,
5. a munkaterek kialakításának jellege, összetétele,
6. a kommunikációs terek (formális, informális) kialakításának szempontjai,
7. szociális helyiségek,
8. plusz hozzáadott értékek.
A helyszíni bejárás során figyelembe vettük az irodába való bejutást, a térszervezést, a fizikai környezet ergonómiai kialakítását, a vállalati arculati elemek megjelenését, a bútorok ergonomikus kialakítását, a kommunikációs tereket, a szociális helyiségeket és a plusz hozzáadott értékeket.

– Milyen tendenciák, trendek figyelhetõk meg az idei versenyzõknél?
– A elmúlt 3 évben sokat tanult egymástól a piac, sokkal kisebb már a különbség az irodák között. Három típusú munkahelyet figyelhettünk meg: nagylégterû, több száz fõs irodákat; a lakásból továbblépõ irodákat – sok kis, apró ötletes megoldásokkal, akik pár éven belül  akár „multik” is lehetnek; valamint a bemutató irodákat. A kecskét persze nehéz összehasonlítani a káposztával, ezért is kellett mindent számszerûsíteni. A sikeres irodafejlesztési projekt jellemzõje volt ebben az évben is, hogy a projektnek legyen felelõse. Sokszor nem a pénz számított, sok egyedi megoldással is találkozhattunk, ahol az egyediséget a dolgozók bevonásával is próbálják fokozni.

– Végül miért az Avis Budget Group BSC nyert?
– Az Avis Budget Group BSC projektje egy professzionális irodafejlesztési folyamat. Az irodai térben mindenféle irodatípus megtalálható. Mind a munkatérre, mind a kommunikációs terekre nagy hangsúlyt fektettek. A dolgozókat még egy ekkora cégnél is bevonták az iroda kialakításba, itt említhetjük meg például a képregényrajz-versenyt, amely a dolgozói elkötelezettséget is növeli. A személyességet próbálják biztosítani a nagylégterû irodákban, pl. az egyéni álló share-desk rendszerekkel, vagy a sok telefonszobával. A bútorok magas ergonómiai minõséget képviseltek.

AZ Év Irodája 2013 díjátadóról készült videó:




Az interjút és a videót az iroda.hu készítette.

CIKK AJÁNLÓ


MEGÉRKEZETT A SITLAND ÚJ IRODAI SZÉKE: A NOVA....

Megérkezett a Sitland új irodai széke: a Nova. A Kényelem és stílus tökéletes kombinációja
Modern Design és TestreszabhatóságA Nova szék minimalista designja és...
2024-08-08

KIVÉTELES MINŐSÉG A MODERN OTTHONOK...

Kivételes minőség a modern otthonok kialakításában - Prémium bútormárkák az Europa Design kínálatában Europa Design, Premium, Home, Arper, Herman Miller, Ethnicraft, Montana, minőség, anyaghasználat, garancia, kopásállóság, textilválaszték, tömör fa, újrahasznosított műanyag, személyre szabhatóság,Andreu World
Az otthonunk berendezésekor a bútorok kiválasztása az egyik...
2024-08-08

#HAKEDVESAZÉLETED VOL.01 - BLACKJACK

#hakedvesazéleted Vol.01 - Blackjack
MINDiet #hakedvesazéleted rendezvénysorozatának első eseménye,a...
2024-11-27

EHHEZ AJÁNLJUK



Carlotta BU0926 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Carlotta BU0926

termék raktárlista

Nulite Luxy
termék információ
termék raktárlista

Nulite

termék raktárlista
# Luxy Nincs

F40 Alea
termék információ
termék raktárlista

F40

termék raktárlista
# Alea Nincs

Occo SC Wilkhahn
termék információ
termék raktárlista

Occo SC

termék raktárlista

Aire Outdoor SO1280 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Aire Outdoor SO1280

termék raktárlista

CU Kristalia
termék információ
termék raktárlista

CU

termék raktárlista

Eracle Alea
termék információ
termék raktárlista

Eracle

termék raktárlista
# Alea Nincs

Alya BU1525 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Alya BU1525

termék raktárlista

REFERENCIÁK

WIZZ AIR

Wizz Air

STADLER SZOLNOK...

STADLER SZOLNOK VASÚTI JÁRMÛGYÁRTÓ KFT.

COLLIERS...

Colliers International

BLOCHAMPS

Blochamps

CITIBANK...

Citibank International Plc. Magyarország

DIZAIN- ALUFEX

Dizain- Alufex

EGIS

Egis

MNB FELÜGYELETI...

MNB Felügyeleti Központ és Pénzmúzeum

BUDAPESTI...

Budapesti Történeti Múzeum

EWBC

EWBC

A WELL 11 FEJEZETE

The WELL Air concept aims to ensure high levels of indoor air quality across a building’s lifetime through diverse strategies that include source elimination or reduction, active and passive building design and operation strategies and human behavior interventions.

A WELL Air koncepciójának célja a magas minőségű beltéri levegő biztosítása az épület teljes élettartama alatt különböző stratégiák felhasználásával melyek magukban foglalják a káros anyagok levegőbe jutásának megszüntetését vagy csökkentését, az aktív és passzív épülettervezést és üzemeltetést, valamint az emberi tevékenységek által történő beavatkozások optimalizálását.

The WELL Water concept covers aspects of the quality, distribution and control of liquid water in a building. It includes features that address the availability and contaminant thresholds of drinking water, as well as features targeting the management of water to avoid damage to building materials and environmental conditions.

A WELL Water koncepciója az épületen belüli vízellátás minőségét, elosztását és ellenőrzését fedi le. Foglalkozik az ivóvíz rendelkezésre állásával illetve szennyezettségével csakúgy, mint a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel, így kihatással van az építőanyagok minőségére illetve a környezeti körülményekre is.

The WELL Nourishment concept requires the availability of fruits and vegetables and nutritional transparency and encourages the creation of food environments where the healthiest choice is the easiest choice.

A WELL Nourishment koncepciója az épületet használók számára a friss zöldségek és gyümölcsök elérhetőségét és az épületen belül kínált táplálékoknak az átláthatóságát tűzi ki célul. Olyan környezet kialakítását támogatja, ahol az egészséges választás a legegyszerűbb választás.

The WELL Light concept promotes exposure to light and aims to create lighting environments that are optimal for visual, mental and biological health.

A WELL Light koncepció a természetes fény jelenlétét támogatja, a látási, mentális és biológiai egészség számára optimális világítási feltételek meglétére törekszik.

The WELL Movement concept promotes movement, physical activity and active living and discourages sedentary behaviors through environmental design strategies, programs and policies.

A WELL Movement koncepciója elősegíti a mozgást, a fizikai aktivitást, az aktív életet és elriaszt az ülő életmódtól a környezet megfelelő tervezésével, a különböző programokkal és irányelvek bevezetésével.

A WELL Thermal Comfort koncepció célja a produktivitás elősegítése és az ideális hőkomfort kialakítása az épület minden használója számára továbbfejlesztett hűtő-, fűtő rendszerek betervezésével, működtetésével és a rendszer személyre szabhatóságával.

A termikus kényelmet úgy definiálhatjuk, mint „az az állapot, amely kifejezi a termikus környezettel való elégedettséget és azt szubjektív értékelés alapján minősíti”. Szervezetünkben az állandó hőmérsékleti kényelmet a homeosztázis egyik területe a hőszabályozás biztosítja, mellyel egy élőlény bizonyos határok között fenntartja a testhőmérsékletét a környezeti hőmérséklet változása ellenére. Kiegyensúlyozza a hőnyereséget és a hőveszteséget annak érdekében, hogy a test belső hőmérséklete az optimális tartományban, 36-38 ° C (97-100 ° F) maradjon, ezt a hipotalamusz szabályozza.

The WELL Sound concept aims to bolster occupant health and well-being through the identification and mitigation of acoustical comfort parameters that shape occupant experiences in the built environment.

A WELL Sound koncepciójának célja az épületet használók egészségének és jólétének erősítése az akusztikai paraméterek javításával, hogy az épített környezetben tartózkodók is megtapasztalják az akusztikai kényelem előnyeit.

The WELL Materials concept aims to reduce human exposure to hazardous building material ingredients through the restriction or elimination of compounds or products known to be toxic and the promotion of safer replacements. Compounds known to be hazardous to the health of occupational workers and/or known to bioaccumulate or aggregate in the environment are also restricted and in some instances not permitted.

A WELL Materials koncepciója az emberek egészségét védi, az építőanyagokban fellelhető károsanyagok csökkentésével vagy teljes kiküszöbölésével és a megfelelő helyettesítő anyagok népszerűsítésével. Az egészségre veszélyes vegyületek felhasználását szintén szabályozza a WELL.

The WELL Mind concept promotes mental health through policy, program and design strategies that seek to address the diverse factors that influence cognitive and emotional well-being.

A WELL Mind koncepciója a mentális egészség elérését olyan rendelkezésekkel, programokkal és design stratégiákkal támogatja, melyeknek célja a kognitív és érzelmi jóllét kialakulásához való hozzájárulás.

The WELL Community concept aims to support access to essential healthcare, workplace health promotion and accommodations for new parents while establishing an inclusive, integrated community through social equity, civic engagement and accessible design.

A WELL Community koncepció célja, hogy támogassa az alapvető egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, a munkahelyi egészségfejlesztést és a szülők munkába való visszatérését, miközben befogadó, integrált közösséget hoz létre a társadalmi igazságosság, a polgári részvétel és a hozzáférhető formatervezés révén.

Innovation features pave the way for projects to develop unique strategies for creating healthy environments.

A WELL Innováció fejezete a projektek útját segíti, hogy egyedi és innovatív stratégiák kidolgozásával megteremtsék az egészséges környezetet.


olvass tovább...