wishlist

Raktár lista

wishlist del
A lista sorrendje módosítható Drag & Drop -al!
HU | EN

ÁTADOTT DÍJAK

MÉD 2015 - BELSŐÉPÍTÉSZETI KÜLÖNDÍJ

MÉD 2015 - BELSŐÉPÍTÉSZETI KÜLÖNDÍJ Irodabútor,MÉD, belsőépítészetikülöndíj, wilkhahn, építészfórum, nyeremény

A szolnoki Agóra, Csendes Monika és Álmosdi Árpád, az Ártér Építészeti Stúdió tulajdonosai, valamint munkatársaik alkotása. Idén ők nyerték a MÉD Europa Design belsőépítészeti különdíját.


SZOLNOKI AGORA


"A belső tereket ornamentika nélkül alakítottuk. Bár a szűk költségkeret kizárta a drága anyagok használatát mégis bíztunk a burkolatok és felületek saját struktúráiban, anyaghű faktúrákban: akusztikai gipszkarton, hajlítható MDF kifordított hátoldallal, színes üvegburkolat, bordás vinyltapéta. A padlóburkolat jura mészkő, bordázott tűfilc padlószőnyeg, a vizes helyiségekben színes műgyanta. Az eredetileg nyersbetonként elképzelt tartófalakat a kivitelezési nehézségek és a szürke beton elleni össznépi viszolygás miatt - a zsalumintázat megtartásával - fehérre festettük.

A struktúrákon kívül a színezés adja a belsőépítészeti formálás legkülső, legpuhább rétegét. Funkcionális színösszhang érvényesül: az egyes tömböket különböző színharmóniákra hangoltuk. A flexibilis használatú terek visszafogott, monokróm színezésűek, ezzel szemben, ahol a tér használata egyértelműbb, ott élénkebb, telítettebb színeket, összetettebb színezet- telítettség-, és világosságkontrasztokat alkalmaztunk." 


A zsűri tagjának, Juhász Ákosnak a szavai:

"Az építészet nem absztrakt műfaj, így minden építészeti alkotás hitelesen csakis az életben megtapasztalva ítélhető meg. Mégis vállalkoztunk arra, hogy az idei 84 írott és képes médián keresztül megismert jelöltből kiválasszunk egyet, amely a leginkább kiemelkedik a mezőnyből. A minimális költségvetésű kerékpártárolótól a pazar főúri kastélyig terjedő sokszínű kínálatban nemhogy almát almával nem lehet igazságosan összemérni, de még ribizlit dinnyével sem. Annyi favoritunk volt, hogy nem tudtunk megállapodni, így egy huszárvágással úgy határoztunk: azt a projektet részesítjük előnyben, amelyik a legnagyobb hozzáadott értéket volt képes teremteni. Más szóval a legnagyobb lépést teszi meg adott esetben nagyon nehéz terepen. Nagyszerűsége nem abban áll, amit kiinduló helyzetként örökölt, hanem abban a pozitív változásban, amelyet a tervező odafigyelő, kitartó, hátrányokat előnnyé fordító munkája idéz elő .

Végül egyetértettünk, hogy a szolnoki Agóra, Álmosdi Árpád, Csendes Monika és munkatársai alkotása, a környezetének szocmodern örökségét felvállaló művelődési központ érdemli az Europa Design díját. A cikk tanúsága szerint 6 éves kitartó küzdelem során létrejött együttes következetes belső téri világa és egészséges karaktere utópiát kerülő, mégis optimista jövőképet tükröz, amely meggyőző erővel hat még a képernyőn keresztül is. Példaértékű szemléletről árulkodik a szerzők megjegyzése (idézem):

„...Mi építészek, naivan, a 70-es évek környezetkultúrájának domesztikálását, a meglévő értékek helyükön kezelését is reméljük a beavatkozástól. Azt, hogy a felértékelődés nemcsak gazdasági síkon, hanem mentálisan is megtörténik és kiderül, hogy a város szakadozott történetének nemcsak a 100 évnél régebbi szálai folytathatók.”



Nyeremény:

Az ikonikus díj egy acél, dió és fekete corian sávokból álló kubus, amely mellett 300.000,- Ft pénzjutalom és egy Wilkhahn ON típusú, háromdimenziós szinkronmechanikával ellátott munkaszék.

WILKHAHN ON


További részletek:

MÉD EUROPA DESIGN BELSŐÉPÍTÉSZETI KÜLÖNDÍJ 2015 



Korábbi évek díjazottjai:


MÉD EUROPA DESIGN BELSŐÉPÍTÉSZETI KÜLÖNDÍJ 2014 



A belsőépítészeti különdíj szakmai zsűrijében részt vettek:


  1. Bachman Bálint DLA – egyetemi tanár, Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki Főiskolai Kar

  2. U. Nagy Gábor– intézetigazgató, Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar, Alkalmazott Művészeti Intézet, Belsőépítész Tanszék,

  3. Kovács Zoltán DLA – Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, főiskolai docens, Ferenczy Noémi-díjas építész, belsőépítész-vezető tervező

  4. Juhász Ákos – MOME Építészeti tanszék, intézetigazgató, egyetemi docens,

  5. Feuertag Ottó – Europa Design, alapító-tulajdonos

CIKK AJÁNLÓ


BENEFIT PRIZE 2024

beneFIT Prize 2024
beneFIT Prize 2024 díj - az év leggondoskodóbb vállalatainakNovember...
2024-12-11

MÉD 2024

MÉD 2024
Kern Orsolya, Karácsony Tamás és Gerzsenyi Tibor, Solium Regni –...
2024-11-19

EHHEZ AJÁNLJUK



BCN Kristalia
termék információ
termék raktárlista

BCN

termék raktárlista

Raktáron
Protective Panel Actiu
termék információ
termék raktárlista

Protective Panel

termék raktárlista
# Actiu (2db) 20,000-20,000 Ft.

Alya SO1535 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Alya SO1535

termék raktárlista

Graph Wilkhahn
termék információ
termék raktárlista

Graph

termék raktárlista

21_FS-line Wilkhahn
termék információ
termék raktárlista

21_FS-line

termék raktárlista

Alya Executive SO1483 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Alya Executive SO1483

termék raktárlista

Ottanta Alea
termék információ
termék raktárlista

Ottanta

termék raktárlista
# Alea Nincs

Lottus confident chair with castors Enea
termék információ
termék raktárlista

Lottus confident chair with castors

termék raktárlista
# Enea Nincs

REFERENCIÁK

BIMBÓ 5 ...

Bimbó 5  Coworking Center, Oktató Központ

BRITISH CHAMBER...

British Chamber of Commerce in Hungary

E-WHITE

E-White

AV SPRING KFT.

Av Spring Kft.

FOUR SEASON...

Four Season Dental Center

DREAMCINEMA

Dreamcinema

PROHOME

Prohome

BECAUSE AGENCY

Because Agency

PROPERTY SYSTEM

Property System

ANGOLAI...

Angolai Nagykövetség

A WELL 11 FEJEZETE

The WELL Air concept aims to ensure high levels of indoor air quality across a building’s lifetime through diverse strategies that include source elimination or reduction, active and passive building design and operation strategies and human behavior interventions.

A WELL Air koncepciójának célja a magas minőségű beltéri levegő biztosítása az épület teljes élettartama alatt különböző stratégiák felhasználásával melyek magukban foglalják a káros anyagok levegőbe jutásának megszüntetését vagy csökkentését, az aktív és passzív épülettervezést és üzemeltetést, valamint az emberi tevékenységek által történő beavatkozások optimalizálását.

The WELL Water concept covers aspects of the quality, distribution and control of liquid water in a building. It includes features that address the availability and contaminant thresholds of drinking water, as well as features targeting the management of water to avoid damage to building materials and environmental conditions.

A WELL Water koncepciója az épületen belüli vízellátás minőségét, elosztását és ellenőrzését fedi le. Foglalkozik az ivóvíz rendelkezésre állásával illetve szennyezettségével csakúgy, mint a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel, így kihatással van az építőanyagok minőségére illetve a környezeti körülményekre is.

The WELL Nourishment concept requires the availability of fruits and vegetables and nutritional transparency and encourages the creation of food environments where the healthiest choice is the easiest choice.

A WELL Nourishment koncepciója az épületet használók számára a friss zöldségek és gyümölcsök elérhetőségét és az épületen belül kínált táplálékoknak az átláthatóságát tűzi ki célul. Olyan környezet kialakítását támogatja, ahol az egészséges választás a legegyszerűbb választás.

The WELL Light concept promotes exposure to light and aims to create lighting environments that are optimal for visual, mental and biological health.

A WELL Light koncepció a természetes fény jelenlétét támogatja, a látási, mentális és biológiai egészség számára optimális világítási feltételek meglétére törekszik.

The WELL Movement concept promotes movement, physical activity and active living and discourages sedentary behaviors through environmental design strategies, programs and policies.

A WELL Movement koncepciója elősegíti a mozgást, a fizikai aktivitást, az aktív életet és elriaszt az ülő életmódtól a környezet megfelelő tervezésével, a különböző programokkal és irányelvek bevezetésével.

A WELL Thermal Comfort koncepció célja a produktivitás elősegítése és az ideális hőkomfort kialakítása az épület minden használója számára továbbfejlesztett hűtő-, fűtő rendszerek betervezésével, működtetésével és a rendszer személyre szabhatóságával.

A termikus kényelmet úgy definiálhatjuk, mint „az az állapot, amely kifejezi a termikus környezettel való elégedettséget és azt szubjektív értékelés alapján minősíti”. Szervezetünkben az állandó hőmérsékleti kényelmet a homeosztázis egyik területe a hőszabályozás biztosítja, mellyel egy élőlény bizonyos határok között fenntartja a testhőmérsékletét a környezeti hőmérséklet változása ellenére. Kiegyensúlyozza a hőnyereséget és a hőveszteséget annak érdekében, hogy a test belső hőmérséklete az optimális tartományban, 36-38 ° C (97-100 ° F) maradjon, ezt a hipotalamusz szabályozza.

The WELL Sound concept aims to bolster occupant health and well-being through the identification and mitigation of acoustical comfort parameters that shape occupant experiences in the built environment.

A WELL Sound koncepciójának célja az épületet használók egészségének és jólétének erősítése az akusztikai paraméterek javításával, hogy az épített környezetben tartózkodók is megtapasztalják az akusztikai kényelem előnyeit.

The WELL Materials concept aims to reduce human exposure to hazardous building material ingredients through the restriction or elimination of compounds or products known to be toxic and the promotion of safer replacements. Compounds known to be hazardous to the health of occupational workers and/or known to bioaccumulate or aggregate in the environment are also restricted and in some instances not permitted.

A WELL Materials koncepciója az emberek egészségét védi, az építőanyagokban fellelhető károsanyagok csökkentésével vagy teljes kiküszöbölésével és a megfelelő helyettesítő anyagok népszerűsítésével. Az egészségre veszélyes vegyületek felhasználását szintén szabályozza a WELL.

The WELL Mind concept promotes mental health through policy, program and design strategies that seek to address the diverse factors that influence cognitive and emotional well-being.

A WELL Mind koncepciója a mentális egészség elérését olyan rendelkezésekkel, programokkal és design stratégiákkal támogatja, melyeknek célja a kognitív és érzelmi jóllét kialakulásához való hozzájárulás.

The WELL Community concept aims to support access to essential healthcare, workplace health promotion and accommodations for new parents while establishing an inclusive, integrated community through social equity, civic engagement and accessible design.

A WELL Community koncepció célja, hogy támogassa az alapvető egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, a munkahelyi egészségfejlesztést és a szülők munkába való visszatérését, miközben befogadó, integrált közösséget hoz létre a társadalmi igazságosság, a polgári részvétel és a hozzáférhető formatervezés révén.

Innovation features pave the way for projects to develop unique strategies for creating healthy environments.

A WELL Innováció fejezete a projektek útját segíti, hogy egyedi és innovatív stratégiák kidolgozásával megteremtsék az egészséges környezetet.


olvass tovább...