wishlist

Raktár lista

wishlist del
A lista sorrendje módosítható Drag & Drop -al!
HU | EN

ÁTADOTT DÍJAK

MÉD 2018 - BELSŐÉPÍTÉSZETI KÜLÖNDÍJ

MÉD 2018 - BELSŐÉPÍTÉSZETI KÜLÖNDÍJ Irodabútor,MÉD, belsőépítészetikülöndíj, wilkhahn, építészfórum, nyeremény

Idén a Himalája Napiskola projektre esett a választás, amelynek tervezői - Szelecsényi Balázs, Bárdi Emese, Irimiás Balázs, Kacsó János, Fehér Anna -, a MÜPÁ-ban rendezett nyilvános gálaesten vehették át a belsőépítészeti különdíjat 2018. november 8-án.


NAPISKOLA - HIMALÁJA


A Tanpó faluban elkészült napiskola terveit a Csoma Szobája Alapítvány építészeti munkacsoportja készítette, továbbfejlesztve a korábban Zanglában felépített első napiskolát, amely még az Archikon építészirodával közösen született. A feladat egy fosszilis energiaforrás elégetése nélkül is használható épület megvalósítása volt, ahol a diákok a zord himalájai télben is tanulhatnak. „Egyszerű geometriát és robusztus tömegformálást alakítottunk ki, ami érezhető párbeszédet teremt a helyi épített környezet funkcionalitásával és tradicionális értékeivel. Ennek egyik fő eszköze a szabálytalan rönkfás tartószerkezet fűrészárura való lecserélése volt. A tervezési program fő eleme a napterem, ami a nagyméretű ablaknak köszönhetően üvegházként működik, így nagyon gyorsan felmelegszik napkelte után, 25-30 gyermek számára biztosítva menedéket a téli nappali órákban.” – nyilatkozták a tervezők az Építészfórumnak. A projekt egyik fő célkitűzése, hogy típustervként másolható legyen és inspirációként szolgáljon további épülettípusok számára.


Nyeremény

A nyertes csapat a dinamikus ülésben élenjáró német Wilkhahn cég ergonómikus és kényelmes, ON irodaszékét vihette haza a díjat adományozó Europa Design irodájából.

WILKHAHN ON


További részletek:

MÉD EUROPA DESIGN BELSŐÉPÍTÉSZETI KÜLÖNDÍJ 2018 



Korábbi évek díjazottjai:

MÉD EUROPA DESIGN BELSŐÉPÍTÉSZETI KÜLÖNDÍJ 2017 

MÉD EUROPA DESIGN BELSŐÉPÍTÉSZETI KÜLÖNDÍJ 2016 

MÉD EUROPA DESIGN BELSŐÉPÍTÉSZETI KÜLÖNDÍJ 2015

MÉD EUROPA DESIGN BELSŐÉPÍTÉSZETI KÜLÖNDÍJ 2014 



A belsőépítészeti különdíj szakmai zsűrijében részt vettek:


1. Borsos Ágnes - okleveles építész, építőművész dla, habil egyetemi docens, PTE Breuer Marcell Doktori iskola tudományos titkára, Pécsi Tudományegyetem Mihály Műszaki és Informatikai Kar, Vizuális Ismeretek Tanszék

2. Kovács Csaba - MOME Építészeti Intézet –intézetigazgató, egyetemi docens, Nartarchitects - alapító tulajdonos

3. Zalavári József DLA habil. - egyetemi docens, Alkalmazott Művészeti Intézet, Soproni Egyetem, Ferenczy Noémi-díjas formatervező művész

4. Kovács Zoltán DLA - Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, főiskolai docens, Ferenczy Noémi-díjas építész, belsőépítész-vezető tervező

5. Feuertag Ottó - Europa Design, alapító-tulajdonos

CIKK AJÁNLÓ


BENEFIT PRIZE 2024

beneFIT Prize 2024
beneFIT Prize 2024 díj - az év leggondoskodóbb vállalatainakNovember...
2024-12-11

MÉD 2024

MÉD 2024
Kern Orsolya, Karácsony Tamás és Gerzsenyi Tibor, Solium Regni –...
2024-11-19

EHHEZ AJÁNLJUK



DV801-Entity DVO
termék információ
termék raktárlista

DV801-Entity

termék raktárlista
# DVO Nincs

Alya Executive SO1478 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Alya Executive SO1478

termék raktárlista

Stitz Wilkhahn
termék információ
termék raktárlista

Stitz

termék raktárlista

Closed Bench BC6304 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Closed Bench BC6304

termék raktárlista

Calma SO2285 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Calma SO2285

termék raktárlista

Atreo Alea
termék információ
termék raktárlista

Atreo

termék raktárlista
# Alea Nincs

Anna SF1407 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Anna SF1407

termék raktárlista

Blade X Alea
termék információ
termék raktárlista

Blade X

termék raktárlista
# Alea Nincs

REFERENCIÁK

WHB

WHB

ACCACE

Accace

SANOFI

sanofi

DREHER

Dreher

UKRAILTRANS...

Ukrailtrans Trade and Logistic Kft.

GLAXOSMITHKLINE...

GlaxoSmithKline Kft.

MARGIT HÁZ

Margit ház

COLONNADE...

Colonnade Insurance S.A. Magyarországi Fióktelepe

WING

WING

OTP FÁY ANDRÁS...

OTP Fáy András alapítvány

A WELL 11 FEJEZETE

The WELL Air concept aims to ensure high levels of indoor air quality across a building’s lifetime through diverse strategies that include source elimination or reduction, active and passive building design and operation strategies and human behavior interventions.

A WELL Air koncepciójának célja a magas minőségű beltéri levegő biztosítása az épület teljes élettartama alatt különböző stratégiák felhasználásával melyek magukban foglalják a káros anyagok levegőbe jutásának megszüntetését vagy csökkentését, az aktív és passzív épülettervezést és üzemeltetést, valamint az emberi tevékenységek által történő beavatkozások optimalizálását.

The WELL Water concept covers aspects of the quality, distribution and control of liquid water in a building. It includes features that address the availability and contaminant thresholds of drinking water, as well as features targeting the management of water to avoid damage to building materials and environmental conditions.

A WELL Water koncepciója az épületen belüli vízellátás minőségét, elosztását és ellenőrzését fedi le. Foglalkozik az ivóvíz rendelkezésre állásával illetve szennyezettségével csakúgy, mint a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel, így kihatással van az építőanyagok minőségére illetve a környezeti körülményekre is.

The WELL Nourishment concept requires the availability of fruits and vegetables and nutritional transparency and encourages the creation of food environments where the healthiest choice is the easiest choice.

A WELL Nourishment koncepciója az épületet használók számára a friss zöldségek és gyümölcsök elérhetőségét és az épületen belül kínált táplálékoknak az átláthatóságát tűzi ki célul. Olyan környezet kialakítását támogatja, ahol az egészséges választás a legegyszerűbb választás.

The WELL Light concept promotes exposure to light and aims to create lighting environments that are optimal for visual, mental and biological health.

A WELL Light koncepció a természetes fény jelenlétét támogatja, a látási, mentális és biológiai egészség számára optimális világítási feltételek meglétére törekszik.

The WELL Movement concept promotes movement, physical activity and active living and discourages sedentary behaviors through environmental design strategies, programs and policies.

A WELL Movement koncepciója elősegíti a mozgást, a fizikai aktivitást, az aktív életet és elriaszt az ülő életmódtól a környezet megfelelő tervezésével, a különböző programokkal és irányelvek bevezetésével.

A WELL Thermal Comfort koncepció célja a produktivitás elősegítése és az ideális hőkomfort kialakítása az épület minden használója számára továbbfejlesztett hűtő-, fűtő rendszerek betervezésével, működtetésével és a rendszer személyre szabhatóságával.

A termikus kényelmet úgy definiálhatjuk, mint „az az állapot, amely kifejezi a termikus környezettel való elégedettséget és azt szubjektív értékelés alapján minősíti”. Szervezetünkben az állandó hőmérsékleti kényelmet a homeosztázis egyik területe a hőszabályozás biztosítja, mellyel egy élőlény bizonyos határok között fenntartja a testhőmérsékletét a környezeti hőmérséklet változása ellenére. Kiegyensúlyozza a hőnyereséget és a hőveszteséget annak érdekében, hogy a test belső hőmérséklete az optimális tartományban, 36-38 ° C (97-100 ° F) maradjon, ezt a hipotalamusz szabályozza.

The WELL Sound concept aims to bolster occupant health and well-being through the identification and mitigation of acoustical comfort parameters that shape occupant experiences in the built environment.

A WELL Sound koncepciójának célja az épületet használók egészségének és jólétének erősítése az akusztikai paraméterek javításával, hogy az épített környezetben tartózkodók is megtapasztalják az akusztikai kényelem előnyeit.

The WELL Materials concept aims to reduce human exposure to hazardous building material ingredients through the restriction or elimination of compounds or products known to be toxic and the promotion of safer replacements. Compounds known to be hazardous to the health of occupational workers and/or known to bioaccumulate or aggregate in the environment are also restricted and in some instances not permitted.

A WELL Materials koncepciója az emberek egészségét védi, az építőanyagokban fellelhető károsanyagok csökkentésével vagy teljes kiküszöbölésével és a megfelelő helyettesítő anyagok népszerűsítésével. Az egészségre veszélyes vegyületek felhasználását szintén szabályozza a WELL.

The WELL Mind concept promotes mental health through policy, program and design strategies that seek to address the diverse factors that influence cognitive and emotional well-being.

A WELL Mind koncepciója a mentális egészség elérését olyan rendelkezésekkel, programokkal és design stratégiákkal támogatja, melyeknek célja a kognitív és érzelmi jóllét kialakulásához való hozzájárulás.

The WELL Community concept aims to support access to essential healthcare, workplace health promotion and accommodations for new parents while establishing an inclusive, integrated community through social equity, civic engagement and accessible design.

A WELL Community koncepció célja, hogy támogassa az alapvető egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, a munkahelyi egészségfejlesztést és a szülők munkába való visszatérését, miközben befogadó, integrált közösséget hoz létre a társadalmi igazságosság, a polgári részvétel és a hozzáférhető formatervezés révén.

Innovation features pave the way for projects to develop unique strategies for creating healthy environments.

A WELL Innováció fejezete a projektek útját segíti, hogy egyedi és innovatív stratégiák kidolgozásával megteremtsék az egészséges környezetet.


olvass tovább...